wtorek, 23 lipca, 2024

Praski OPS dostał wsparcie z Irlandii

Udostępnij

Wolontariuszki z Irlandii Północnej przeprowadziły remont 120-metrowego ogrodzenia Domu Samotnej Matki i Dziecka przy ul. Szymanowskiego.

Przez cały tydzień wolontariuszki z Fundacji Habitat for Humanity Poland, usuwały skorodowaną i starą farbę. Po oczyszczeniu ogrodzenie zostało pomalowane. Do pomocy włączyli się również mieszkańcy placówki.

– Po ciężkiej pracy nasi goście zorganizowali spotkanie integracyjne z podopiecznymi, które przebiegło w bardzo radosnej atmosferze – mówią przedstawiciele Domu Samotnej Marki i Dziecka. – Wolontariuszki opowiadały o sobie, dzieliły się opowieściami z własnego kraju, a nawet zaprezentowały tradycyjny taniec irlandzki.

Ostatniego dnia wolontariuszki przygotowały dla mieszkańców niespodziankę w postaci mebli ogrodowych. Najmłodsi mieszkańcy placówki przygotowali specjalne laurki dla wolontariuszek.

Praski-OPS-dostał-pomoc-z-Irlandii

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne