niedziela, 14 kwietnia, 2024

Praskie szkoły spadają w rankingach. Władek wypada z pierwszej dziesiątki szkół

W tegorocznym rankingu liceów i techników szkoły z Pragi-Północ zaliczyły spadki. Najlepsza uczelnia na Pradze wypadła z pierwszej dziesiątki szkół w Polsce, a najlepsze praskie technikum nie znalazło się nawet w pierwszej dwusetce szkół.

Ogólnopolski ranking szkół ponadpodstawowych w Polsce został przygotowany po raz 25. przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Zestawienie powstaje na podstawie m.in. wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesów w olimpiadach, a w przypadku techników z wyników egzaminu zawodowego.

Władek wypada z pierwszej dziesiątki szkół

Liceum im. Władysława IV zajęło w tym roku 11. miejsce w Polsce. To spadek o trzy oczka, bo w 2022 roku szkoła była na 8. miejscu. Spadek nie jest tak bolesny, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w roku 2021 szkoła znalazła się na 14. pozycji.

Niewiele lepiej jest, jeśli spojrzymy na warszawski ranking liceów. Władysław IV zajmuje w nim 5. miejsce, podczas gdy w 2022 roku był w ścisłej czołówce szkół i zajmował 3. miejsce.

W warszawskim rankingu znajdziemy jeszcze cztery szkoły z Pragi; Wielokulturowe Liceum Humanistyczne im. J. Kuronia – miejsce 43. (spadek z miejsca 42. w 2022 roku), Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy – miejsce 76. (spadek z miejsca 65. w 2022 roku), Akademickie Liceum Ogólnokształcące Wyższej Szkoły Menedżerskiej – miejsce 89 (wcześniej nie było sklasyfikowane) oraz Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 – miejsce 91. (awans z miejsca 100. w 2022 roku).

Technikum Kluźniaka na 237 pozycji

Ogromny spadek zaliczyło też Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe im. Stanisława Kluźniaka przy ul. Szanajcy. Szkoła w rankingu techników zajęła dopiero 237. miejsce w Polsce. W tamtym roku była na 164. pozycji. Największy sukces szkoła osiągnęła w 2021 roku, gdy została sklasyfikowana na 62. miejscu. W rankingu mazowieckim szkoła zajęła 36 pozycję.

W tegorocznym zestawieniu Rankingu Perspektyw najlepszym liceum w kraju okazało się ponownie XIV LO im. Stanisława Staszica przy ul. Nowowiejskiej 37A. Z kolei na pierwsze miejsce na podium w rankingu techników powróciło Technikum Mechatroniczne nr 1 przy ul. Wiśniowej 56.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości