piątek, 24 maja, 2024

Praskie szkoły w czołówce rankingów, ale notują spadki

Udostępnij

Liceum im. Władysława IV oraz technikum przy ul. Szanajcy znalazły się wśród najlepszych szkół w Warszawie. Gorzej wypadamy jednak w Polsce. Szkoły zajęły odpowiednio 11. i 71. miejsca.

Ranking najlepszych liceów i techników przygotował miesięcznik edukacyjny „Perspektywy”. Kapituła brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także z egzaminów zawodowych.

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2017, VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV po raz pierwszy od dwóch lat znalazło się poza pierwszą dziesiątką – na miejscu 11. Gorzej było w roku 2014, kiedy praskie liceum zajęło 16. miejsce. W 2015 r. było to miejsce 7, zaś w 2016 – 8.

Inaczej ma się sprawa, jeśli spojrzymy na wyniki przez pryzmat Warszawy. W stołecznym rankingu „Władek” zajął czwarte miejsce, choć należy zaznaczyć, że w poprzednim zestawieniu szkoła była na miejscu trzecim, zaś w 2015 r. – na drugim.

Od 2006 r. praska uczelnia wciąż jednak znajduje się w pierwszej 10 warszawskich liceów. Najgorszy był rok 2012, kiedy z pozycji lidera szkoła spadła na ósme miejsce. Ale już w kolejnym, w 2013 r. wróciła na podium (trzecia pozycja).

Dużo gorzej w warszawskim rankingu radzi sobie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy przy ul. Burdzińskiego. Szkoła zajęła dopiero 45. pozycję, notując spadek z miejsca 43. W rankingu ogólnopolskim liceum zajmuje 347 pozycję (spadek z miejsca 316.)

W ogólnopolskim rankingu techników na miejscu 71. uplasowało się Technikum Geologiczno – Geodezyjno – Drogowe im. prof. dr. Stanisława Kluźniaka przy ul. Szanajcy. To ogromny spadek z miejsca 24. w 2016 r. Z kolei w rankingu warszawskim szkoła zajęła miejsce 3, a w perspektywie województw miejsce 5.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne