poniedziałek, 15 lipca, 2024

Prima Aprilis na Pradze

Udostępnij

Ucieczka niedźwiedzi z wybiegu przy al. Solidarności, odłączenie Pragi od Warszawy czy pomysł przejęcia przez amerykańskie wojsko carskich koszar przy ul. 11 Listopada – to najciekawsze „praskie” żarty z okazji Prima Aprilis.

Dziś rano jeden z lokalnych portali donosił, że w wyniku „wczesnowiosennych zawirowań atmosferycznych” praskie niedźwiedzie wydostały się z wybiegu przy al. Solidarności. Obawiano się, że uciekinierzy przedostaną się na drugi brzeg Wisły, dlatego podjęto decyzję o wyłączeniu z ruchu mostu Śląsko-Dobrowskiego. Na szczęście sytuacja została w porę opanowana, a żądne przygód miśki wróciły na swoje miejsce.

Inny portal podawał, że radni Pragi-Północ złożyli na ręce prezydent Warszawy projekt ustawy o odłączeniu dzielnicy od reszty miasta. Podobny żart pojawił się jednak już rok temu, kiedy jeden ze stołecznych serwisów ogłosił, że na Pradze zostanie zorganizowane referendum, w którym mieszkańcy będą się opowiadać za tym, czy Praga stanie się wolnym miastem.

My postanowiliśmy wykorzystać wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie i decyzje amerykanów o zlokalizowaniu w krajach nadbałtyckich, w tym także w Polsce, sił zbrojnych NATO. Artykuł był oczywiście żartem.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne