czwartek, 20 czerwca, 2024

Przyszłość budynku B w rękach mieszkańców [ANKIETA]

Udostępnij

Zaostrza się dyskusja o przyszłość budynku B w Szpitalu Praskim. Władze miasta chcą stworzyć w nim ośrodek dla osób uzależnionych i bezdomnych. Samorządowcy postanowili zapytać o zdanie mieszkańców.

Sprawę noclegowni dla bezdomnych w Szpitalu Praskim poruszaliśmy już na naszych stronach tutaj Noclegownia dla bezdomnych w Szpitalu Praskim.

– Ścierają się tu potrzeby i oczekiwania nie tylko osób korzystających z pomocy, lecz także mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców i użytkowników pobliskich terenów – piszę Dominika Baranowska, dziennikarka Przeglądu Praskiego. – Nie podejmuję się rozstrzygać, czyja racja jest ważniejsza, bo każda jest tak samo istotna. Bo problem nie polega na poprawnym współegzystowaniu wszystkich na ograniczonej przestrzeni, a na sytuacji, kiedy sprawy wymykają się spod kontroli.

Na forach społecznościowych wrze. Pojawiają się oskarżenia, że za protestem przeciwko budowie ośrodka stoją developerzy i przedsiębiorcy, którzy prowadzą w tym miejscu swoje interesy. Z drugiej strony nie brakuje komentarzy mieszkańców, którzy negatywnie wypowiadają się o inicjatywie radnych Warszawy.

Samorządowcy ze stowarzyszenia Kocham Pragę przygotowali specjalną ankietę, w której każdy z mieszkańców może wyrazić swoje zdanie. Link do ankiety znajduje się tutaj Przyszłość budynku B Szpitala Praskiego

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne