czwartek, 18 lipca, 2024

Ranking liceów i techników. Jaki wynik zajęły szkoły z Pragi?

W warszawskim rankingu "Perspektywy" miejsce pierwsze zajęła szkoła z Ochoty - XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica i śródmiejskie XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego. Liceum Ogólnokształcące im. Władysław IV jest trzecie w stolicy.

Udostępnij

Poznaliśmy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. W rankingu znalazły się też szkoły z Pragi-Północ. Tradycyjnie już najlepszą uczelnią na prawym brzegu Warszawy zostało liceum im. Władysława IV. Ogromny spadek zaliczyło technikum przy ul. Szanajcy.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz 24. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników z całej Polski.

Zestawienie powstaje na podstawie m.in. wyników matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesów w olimpiadach, a w przypadku techników z wyników egzaminu zawodowego.

„Władek” w pierwszej dziesiątce szkół w Polsce

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV zajęło w tym roku 8. pozycję w rankingu ogólnopolskim. To awans z miejsca 14., które szkoła zajmowała w 2021 r. i powtórzenie sukcesu z 2019 r. gdy również znalazła się na 8. miejscu. W rankingu warszawskim „Władek” zajął trzecią pozycję.

Miejsce pierwsze zajęła szkoła z Ochoty – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica i śródmiejskie XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego.

Technikum przy Szanajcy 102 miejsca w dół

W rankingu „Perspektywy”, tym razem szkół technicznych, znalazła się też placówka przy ul. Szanajcy Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe im. Stanisława Kluźniaka . Szkoła zajęła 164. pozycje w rankingu ogólnopolskim, co jest ogromny spadkiem, bo w 2021 r. szkoła była na 62 pozycji. Gorzej było tylko w 2019 r. gdy technikum zajęło 190 miejsce w Polsce. W rankingu warszawskim szkoła jest na 29 miejscu.

Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe im. Stanisława Kluźniaka przy ul. Szanajcy.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne