poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Remont pałacyku Konopackiego skończy się w 2020 roku

Udostępnij

Niebawem rozpocznie się remont pałacyku Konopackiego, jednego z najważniejszych zabytków Nowej Pragi. Inwestycja będzie kosztowała prawie 8,8 mln zł i zakończy się w 2020 r.

Pierwszym zadaniem wykonawcy – firmy Budimpol, będzie przygotowanie dokładnego programu prac konserwatorskich. Zgodnie z zalecaniami miasta obiekt ma zostać odtworzony z zachowaniem wszelkich detali m.in. okien i drzwi, a także układu przestrzennego wnętrz.

Rozpoczęcie remontu nastąpi zaraz po podpisaniu umowy, zaś zakończenie inwestycji zaplanowano w terminie do 27 miesięcy od daty zawarcia umowy. To oznacza, że pałacyk otworzy się dla mieszkańców najwcześniej w 2020 r. Według zamierzeń władz miasta ma się w nim znaleźć Dom Kultury.

Budynek przy ul. Strzeleckiej powstał w latach 1861-1866 na zlecenie Ksawerego Konopackiego założyciela Nowej Pragi. Obiekt był pierwszym murowanym budynkiem w tej części Pragi, stąd ze względu na jego okazałość i dekoracyjność na tle sąsiednich budynków, nazywano go „Pałacykiem”.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne