sobota, 13 kwietnia, 2024

Rewitalizacja Pragi oczami mieszkańców

W Muzeum Warszawskiej Pragi odbędą się warsztaty dotyczące wyników badań na temat społecznych skutków rewitalizacji. Spotkanie poprowadzą studenci Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem spotkania będzie zaprezentowanie roboczych wyników badań nad przemianami zachodzącymi na terenie Pragi-Północ z perspektywy jej mieszkańców. Dane zostały zebrane w ramach dwuletniego cyklu badań prowadzonych przez studentów Instytutu. Przedstawiane analizy oparte są o wywiady biograficzne z długoletnimi mieszkańcami budynków komunalnych na obszarze objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacyjnym.

Konsultacje odbędą się w czwartek 11 kwietnia, od godziny 17:30 do godziny 19:30, w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52.

Spotkanie będzie prowadzone w formie warsztatowej. W trakcie trwania konsultacji dla uczestników jest przewidziany poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby związane z Pragą, a w szczególności mieszkańców Pragi-Północ – zarówno nowych, jak i długoletnich, urzędników miejskich, działaczy lokatorskich oraz przedstawicielki i przedstawicieli organizacji społecznych – mówi Paweł Królikowski.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Wokół rewitalizacji”.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości