poniedziałek, 20 maja, 2024

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu na Pradze. Dziś konsultacje przy Strzeleckiej

Udostępnij

Trwają konsultacje społeczne w sprawie ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Dziś w Pałacyku Konopackiego odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Pragi-Północ.

Konsultacje na Pradze-Północ

– Postulaty ograniczenia sprzedaży alkoholu, szczególnie w godzinach nocnych, pojawiały się już na spotkaniach prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami – przekonują władze miasta. Zarządzone przez prezydenta konsultacje będą okazją do sprawdzenia poparcia warszawiaków dla takiego rozwiązania. Zwolennicy zakazu zostaną dodatkowo zapytani o preferowane godziny obowiązywania ograniczenia sprzedaży, a także o obszar miasta, jaki według nich powinna ona objąć.

ZOBACZ: Mieszkańcy mogą odetchnąć. Całodobowy sklep nie powstanie pod ich oknami. Udana interwencja radnego

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Czas na zabranie głosu przez mieszkańców w tej sprawie upływa 30 czerwca. Aby wziąć udział w konsultacjach wystarczy przyjść na jedno ze spotkań konsultacyjno-informacyjnych organizowanych przez ratusz. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś (10 maja, piątek) o godz. 17.00 w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej 11/13.

ZOBACZ: Czy na Pradze-Północ można pić legalnie alkohol nad Wisłą? Zapytaliśmy władze miasta

Swoją opinię można też przekazać elektronicznie – poprzez wypełnienie ankiety dostępnej pod adresem konsultacje.um.warszawa.pl/alkohol.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne