czwartek, 18 lipca, 2024

Rusza akcja Lato w Mieście! Gdzie na Pradze dzieci znajdą opiekę i ile zapłacą za to rodzice

Udostępnij

Już jutro ruszają zapisy do tegorocznej akcji „Lato w Mieście”. Przez całe wakacje dzieci i młodzież z Pragi-Północ, i całej Warszawy, będą miały zapewnioną opiekę oraz bogatą ofertę zajęć sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Sprawdziliśmy, które szkoły na Pradze biorą udział w akcji.

Podobnie jak w minionych latach Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE) na Pradze-Północ będą działały przez pięć dni w tygodniu, w godz. od 7:00 do 17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Na Pradze-Północ Feryjne Placówki Edukacyjne znajdą się w szkołach:

Jak zapisać dziecko do akcji „Lato w Mieście”?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2022, z pomocą elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 10 maja 2022 r. od godz. 8:00 i potrwają do 22 maja 2022 r.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich). Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godz. 16:00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godz. 8:00 do 8 czerwca 2022 r. do godz. 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.

Ile będzie kosztować rodziców „Lato w Mieście” i kto jest zwolniony z opłata?

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę, co oznacza 50 zł dziennie.

Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas „Lata w Mieście” jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Warszawska akcja „Lato w Mieście” potrwa w tym roku od 27 czerwca do 31 sierpnia.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne