piątek, 24 maja, 2024

Ruszyła ostatnia część remontu pomnika Szanajcy

Udostępnij

Przy pomniku Józefa Szanajcy od kilku dni trwają prace remontowe. Układane są płyty i specjalne zabezpieczenia. Remont ma się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

O pomniku architekta Szanajcy, który stoi przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Szanajcy, pisaliśmy tutaj: Rozpada się pomnik Józefa Szanajcy. Blisko 40-letnia konstrukcja z granitowych płyt zaczęła się kruszyć i rozpadać.

– Pomnik stał się zagrożeniem dla mieszkańców – mówi Kamil Ciepieńko, radny ze stowarzyszenia Kocham Pragę, który wnioskował o pilny remont miejsca pamięci.

Pomnik powinien być gotowy do końca tego tygodnia, o ile planów nie popsuje pogoda. – Deszcz nie jest naszych sprzymierzeńcem – usłyszeliśmy na placu budowy. Kamieniarze są jednak dobrej myśli.

Remont pomnika został wykonany zgodnie z zaleceniami konserwatora. Granitowe płyty zostały zabezpieczone przez tzw. kotwy, które dodatkowo będą chronić konstrukcje.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne