wtorek, 21 maja, 2024

Strefa płatnego parkowania na Pradze-Północ. Konsultacje społeczne

Udostępnij

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie projektu strefy płatnego parkowania na Pradze-Północ. W najbliższych dniach odbędą się spotkania i spacery, podczas których zebrane zostaną opinie i uwagi mieszkańców. Konsultacje potrwają do 10 listopada.

Problem z parkowaniem na Pradze nie jest nowy. Mieszkańcy prawobrzeżnych dzielnic, a także z podwarszawskich gmin, szczególnie upodobali sobie centrum Pragi, gdzie zostawiają auta. Następnie przesiadają się do metra lub naziemnej komunikacji i podróżują dalej do centrum.

Zarząd Dróg Miejskich planuje objęcie strefą płatnego parkowania tych obszarów, które są narażone na największy deficyt miejsc postojowych. Drogowcy wskazali do analizy tereny Nowej Pragi (między al. Solidarności a ul. 11 Listopada i Ratuszową) oraz Starej Pragi i Szmulek (od Targowej do al. Tysiąclecia i ul. Radzymińskiej), a także ulice w bezpośrednim sąsiedztwie ZOO.

Koncepcja zmian została poprzedzona analizą stanu obecnego i pomiarem ile samochodów parkuje na poszczególnych ulicach o różnych porach dnia. Tam gdzie to uzasadnione, drogowcy rozważają również wprowadzenie ruchu jednokierunkowego czy budowę dodatkowych zatok.

Jak można wziąć udział w konsultacjach dotyczących poszerzenia strefy płatnego parkowania na terenie Pragi-Północ?

Obszar analizy został podzielony na sześć podobszarów. Każdemu z nich poświęcone jest osobne spotkanie, tak aby móc skoncentrować się na poszczególnych ulicach i zebrać opinie mieszkańców do proponowanych rozwiązań. Zaplanowano też dwa spacery po terenie strefy, a także terenowy punkt konsultacyjny.

Spotkania (zawsze od 18:00 do 20:00):

  • 15 października (wtorek) Obszar 1 Muzeum Pragi, sala penthouse (1 piętro), ul. Targowa 50/52
  • 17 października (czwartek) Obszar 2 ZGN Praga-Północ, ul. Tarchomińska 14 (świetlica)
  • 24 października (czwartek) Obszar 3 Klub Kuźnia, ul. Ząbkowska 42
  • 25 października (piątek) Obszar 4 Kuchnia Czerwony Rower, ul. Targowa 82
  • 28 października (poniedziałek) Obszar 5 Praska Światoteka, ul. Szwedzka 6/82
  • 29 października (wtorek) Obszar 6 Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza, ul. Kowieńska 12/20

Spacery (zawsze od 11:00 do 12.30):

  • 26 października (sobota): spacer – start: Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2
  • 9 listopada (sobota): spacer – start: Biblioteka nr 59, ul. Radzymińska 50

Uwagi do projektów można zgłaszać mailowo na adres sppnpraga@zdm.waw.pl do 10 listopada 2019 r.

Decyzja o ewentualnym rozszerzeniu strefy zostanie podjęta po konsultacjach społecznych przez Radę m.st. Warszawy. Jeśli Rada podejmie decyzję o wprowadzeniu strefy, zacznie ona działać w połowie 2020 r.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne