sobota, 13 kwietnia, 2024

To będzie miejsce dla seniorów i młodych. Nowe miejsce aktywności na Pradze

Przy placu Hallera powstanie nowe miejsce spotkań dla mieszkańców. Będzie dostosowane do możliwości i form spędzania wolnego czasu przez osoby w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Będzie tu też działać Miejsce Aktywności Lokalnej. Wszystko na niemal 500 metrach kwadratowych.

– Pod adresem pl. Hallera 6 powstanie dostępna dla wszystkich chętnych sąsiedzka przestrzeń społeczna – poinformował wiceburmistrz dzielnicy, Jacek Wachowicz. – Obecnie trwają prace projektowe, dostosowujące tę przestrzeń do pełnienia różnorodnych funkcji społecznych. Prowadzone są także niezbędne uzgodnienia z konserwatorem i służbami dopuszczającymi lokal do użytkowania.

Miejsce stanowi wyjątkową przestrzeń. Jest jednym z nielicznych w Warszawie przykładów lokalu użytkowego, w którym zachowały się oryginalne elementy wystroju z lat 50. i 60. XX w. Dzięki zabiegom konserwatorskim możemy podziwiać mozaiki ścienne i wielobarwną posadzkę, które stanowią bardzo dekoracyjny element wystroju.

Wcześniej działały tu legendarne Delikatesy

W latach 1964-1968, z połączenia kilku sklepów, powstały w tym miejscu Delikatesy. Od lutego 2021 roku do sierpnia 2022 roku w lokalu po dawnych Delikatesach działał Wood Workshop, czyli Warszawskie Centrum Rzemiosła. Wcześniej był tu komis meblowy, obok działała też piekarnia i sklep spożywczy.

jacek wachowicz
Jacek Wachowicz, wiceburmistrz Pragi-Północ. Fot. FB

– Władze dzielnicy, gdy tylko mają wpływ na funkcje i kształt należących do Miasta lokali, starają się jak najlepiej pożytkować je z korzyścią dla mieszkańców. Nie jest to możliwe w przypadku lokali należących do prywatnych właścicieli, jak np. dzieje się to z obiektem usługowym przy pl. Hallera 4, gdzie przygotowuje się do otwarcia Totalizator Sportowy. Osoba fizyczna będąca jego właścicielem zdecydowała o charakterze prowadzonej tam działalności. My skupiamy się na tym, by jak najlepiej wykorzystać na potrzeby mieszkańców świetną przestrzeń pl. Hallera 6. Liczę na wiele okazji do ciekawego spędzania czasu w tym miejscu w przyjaznym gronie praskich sąsiadów – mówi wiceburmistrz Wachowicz.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości