niedziela, 14 lipca, 2024

Ulica Darwina 11

Artykuł został przygotowany w ramach projektu Archiwum Społeczne Osiedla Praga II, którego celem jest zbieranie fotografii, dokumentów i pamiątek.

Udostępnij

Budynek mieszkalny przy ul. Darwina na osiedlu Praga III w dzielnicy Praga-Północ w Warszawie.

Budynek jest czterokondygnacyjny, prowadzi do niego pięć klatek schodowych. Został zbudowany w układzie harmonijki. Przy budynku znajduje się plac zabaw dla dzieci i urządzenia do ćwiczeń (street workout).

Znajduje się w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego.

Historia budynku

Budynek został zaprojektowany przez zespół architektów: Jerzego Czyża, Jana Furmana, Andrzeja Skopińskiego i Lecha Robaczyńskiego. Budynek został zbudowany w 1959 roku.

Informacje i ciekawostki

  • Dawniej budynek miał numer 6 i znajdował się przy ul. Projektowanej 12.
  • W piwnicach budynku znajdują się pomieszczenia o przeznaczeniu ochronnym (schrony) oraz elementy dawnego wyposażenia (instalacje schronowe).
  • Na tyłach budynku od strony podwórka można też spotkać dziki, które szukają pożywienia, m.in. żołędzi dębów rosnących przy ul. Starzyńskiego.
dziki
Dziki na podwórkach przy ul. Darwina na Pradze-Północ. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Położenie ul. Darwina 11 na mapie Warszawy

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne