czwartek, 13 czerwca, 2024

Ulica dostała nazwę po 30 latach

Udostępnij

Nikt nie wie skąd, dlaczego i jak to się stało? W ostatnich dniach na Pradze Północ pojawiła się ulica, której nazwa wprowadza w zakłopotanie nawet najstarszych mieszkańców. Ulica nazywa się Zamoście i znajduje się tuż za mostem Świętokrzyskim.

Sprawdziliśmy; nowa nazwa dotyczy ulicy, do której przez lata odwoływano się, jako „Sokola”, często też, jako „Nowa Sokola” i jak się okazuje, błędnie!

Ulica Zamoście jest przedłużeniem mostu Świętokrzyskiego w kierunku Pragi, oficjalnie zaczyna się zaraz za skrzyżowaniem z Wybrzeżem Szczecińskim, a kończy tuż przy wałach kolejowych, wpadając w ulicę Sokolą. Co ciekawe, ulica powstała w 1985 roku, jako droga dojazdowa od strony Pragi na zbudowany wówczas tymczasowy most Syreny.

Nazwę „Zamoście” nadano ulicy dopiero 26 marca 2015 roku, na VIII sesji rady miasta, czyli 30 lat po tym, jak została wytyczona.

Mimo, że przez lata ulica była nieznana, likwidowana i zwężana; a to z powodu budowy mostu, a to metra, miejscy architekci rysują jej świetlaną przyszłość. Ulica stanie się kiedyś częścią Trasy Świętokrzyskiej łączącej most Świętokrzyski i rejon Dworca Wschodniego z Targówkiem.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne