środa, 17 lipca, 2024

W nowym roku rowerem na Żerań

Udostępnij

W przyszłym roku na Pradze-Północ ma powstać nowa trasa rowerowa, prowadząca od ronda Stefana Starzyńskiego na Żerań, do Trasy S8. Pojawią się także nowe chodniki i przejazdy dla rowerów.

Projekt trasy rowerowej wzdłuż ul. Jagiellońskiej powstał w 2007 roku. Do tej pory nie został jednak zrealizowany. Jak tłumaczy pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej i jednocześnie dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Łukasz Puchalski, projekt jest mocno przestarzały i wszystko trzeba uzgadniać od nowa.

Trasa ma powstać w 2016 roku. Wykonawca będzie miał siedem miesięcy na wykonanie projektu. W tym czasie ZDM przewiduje m.in. konsultacje społeczne w tej sprawie.

Trasa ma biec po wschodniej stronie Jagiellońskiej. Drogowcy planują też drogę dla rowerów po tzw. drodze serwisowej przed Akademią Leona Koźmińskiego. Wzdłuż ulic mają też powstać nowe chodniki. Pojawi się więcej przejazdów rowerowych, a sygnalizacja świetlna zostanie na nowo zsynchronizowana.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne