środa, 17 kwietnia, 2024

Widownia dla 180 osób, sale edukacyjne i pracownie. Teatr Baj od nowa

Na początku września rozpocznie się rewitalizacja budynku przy ulicy Jagiellońskiej 28, czyli siedziby Teatru Baj i przedszkola nr 183. Modernizacja jest prowadzona w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

– Wartością tego projektu jest  to, że przywracamy funkcjonalność samego teatru w miejscu, które jest historycznie z nim związane oraz ratujemy zabytek, który jest dziedzictwem tej dzielnicy. Jest to bardzo ważny projekt rewitalizacyjny, odnowienie budynku ma stanowić kolejny impuls rozwojowy dla tej części Warszawy – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Teatr Baj w nowej odsłonie

Dzięki rewitalizacji zabytkowego budynku dawnego Zakładu Wychowawczego Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona przy ul. Jagiellońskiej 28  powstaną nowoczesne przestrzenie na potrzeby Teatru Baj i przedszkola. Wszystkie instalacje oraz infrastruktura budynku przejdą kompleksową przebudowę, zostanie także wymieniona technologia sceniczna i wyposażenie. Budynek będzie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez m.in. budowę podjazdów dla wózków i węzłów sanitarnych.

Na parterze mieścić się będzie sala teatralna Teatru Baj z widownią dla 180 osób oraz dwie sale kameralne przeznaczone dla grup 25-osobowych. Odnowione zostanie wejście do teatru od strony dziedzińca. Przestronny hol wewnątrz pomieści kasę, szatnię, portiernię i sklepik. Na drugim piętrze będzie przestrzeń wystawiennicza i sala edukacyjna Muzeum Lalek, natomiast na poddaszu – pracownia tworzenia dekoracji teatralnych. Powierzchnia użytkowa teatru to ponad 8 tys. mkw.

Przedszkole zajmie część budynku z wejściem od strony dziedzińca od 1. do 3. piętra głównego korpusu obiektu. Powierzchnia użytkowa przedszkola to 5367,95 mkw.

Rewitalizacja obejmie również teren wokół budynku – zostaną posadzone drzewa i krzewy. Projekt chodników i przejazdów zapewni bezpieczny układ komunikacyjny dla wszystkich użytkowników. Budynki zostaną wyłączone z użytkowania na czas remontu. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi po zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 i opuszczeniu murów przez przedszkolaków.

źródło: UM

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości