sobota, 9 grudnia, 2023

Więcej światła na przejściach dla pieszych

Przetarg na doświetlenie dwóch przejść na Pradze-Północ ogłosił Zarząd Dróg Miejskich. W tym roku łącznie w Warszawie drogowcy planują doświetlić ponad 300 „zebr”.

Jak tłumaczy ZDM, właściwe oświetlenie przejść dla pieszych ma duży wpływ na bezpieczeństwo. W rekomendacjach z audytu przejść, który został wykonany w siedmiu dzielnicach, doświetlenie pojawiało się jako jeden z niezbędnych elementów poprawy bezpieczeństwa.

Przy „zebrach” powstają nowe słupy oświetleniowe wraz z oprawami, a tam gdzie w pobliżu przejścia istniały już latarnie, doświetlenie jest możliwe poprzez montaż nowego źródła światła na podwójnym wysięgniku. W obu przypadkach nad przejściem pojawiają się oprawy LED o jasnym, kontrastowym świetle, poprawiające widzialność pieszego nie tylko na „zebrze”, ale również w strefie dojścia do niej.

Prace, od których drogowcy planują rozpocząć sezon doświetleń, obejmują sto lokalizacji w dziesięciu dzielnicach: Białołęce, Bielanach, Pradze-Południe, Rembertowie, Wawrze, Wesołej, Wilanowie, Włochach i Woli. Na Pradze-Północ będzie skrzyżowanie ul. Radzymińskiej i Otwockiej oraz ul. Ratuszowej i Namysłowskiej.

Wykonawcy wybrani w przetargu (jeden na każdą część) będą mieli cztery miesiące na zakończenie wszystkich robót.

 

WSP

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości