wtorek, 23 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. 17-18 lutego 2024 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

17 lutego 2024 r. (sobota)

Reportażowy Klub Książki „Chłopki”

– Przeczytaj proponowaną na dany miesiąc książkę i przyjdź o niej z nami porozmawiać. Bardzo czekamy na nowych uczestników naszych dyskusji! Tym razem podyskutujemy o jednej z najgłośniejszych polskich książek ubiegłego roku – „Chłopkach: opowieści o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak – zachęcają organizatorzy.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 11.00

Spacer po FSO w ramach 376. urodzin Pragi

W ramach wydarzenia zwiedzimy FSO na warszawskiej Pradze. Zaczynamy od zbiórki pod bramą główną. Następnie obejrzymy historyczne budynki i zwiedzimy lakiernię, a na końcu przejdziemy do Punktu Zwrotnego z pokojami zagadek.

Zbiórka: brama główna FSO, godz. 12.00

18 lutego 2024 r. (niedziela)

Brzeską i Ząbkowską do Konesera: kamienice, dawne knajpy, street art i podwórka | spacer

Brzeska, gdzie przed wojną mieszkali dorożkarze i kolejarze, to słynna i zarazem osławiona ulica Pragi. Ma miejsca oczywiste i bardzo popularne, ale i sporo mniej znanych. Odwiedzimy i takie i takie. Podczas spaceru zobaczymy też murale, zwrócimy uwagę na zaskakujące wątki w architekturze, usłyszymy historie ludzi, którzy mieszkali w praskich kamienicach, gdzie były knajpy, ale i meliny; gdzie był warsztat samochodowy Batalionu Parasol. Z Brzeską związani byli słynny Wicuś Marynarz i bardzo praska pisarka Sabina Sebyłowa. Wspomnimy epizody powstańcze i bazarowe oraz knajpy dawne i wczorajsze, będzie też nieco o nowych lokalach. Potem kawałkiem Ząbkowskiej dotrzemy do dawnego Monopolu Spirytusowego (obecnie Centrum Praskie Koneser), koło Muzeum Polskiej Wódki.

Zbiórka: Brzeska 2, godz. 11.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne