wtorek, 18 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 1-2 kwietnia 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

1 kwietnia 2023 r. (sobota)

Skrzydlata Dzielnica Wisła. Spacer ornitologiczny

Kolejny spacer „Wiosenne migracje i inne atrakcje”. Wiosenna migracja ruszyła pełną parą. Do ptasiego peletonu dołączają kolejne gatunki przybywające z południowych czy zachodnich zakątków Europy, a nawet Świata. Z niektórymi zimowymi ptakami musimy się pożegnać, u innych następuje wymiana populacji (z zimowej na lęgową), a jeszcze inne wracają po miesiącach nieobecności.

Wstęp wolny.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 10.00

Pisankowy zawrót głowy

Tydzień przed Wielkanocą zapraszamy na Pisankowy zawrót głowy. Na warsztaty zapraszamy dzieci razem z rodzicami. Nauczymy się dekorować pisanki tak, żeby pięknie prezentowały się na świątecznym stole.

Miejsce: VII Ogród Jordanowski, godz. 10.00-13.00

Same kłamstwa o Pradze – spacer na Prima Aprilis – to nie żart

Primaaprilisiowy spacer szlakiem najnowszych odkryć prago(nie)logicznych. Przedstawimy wyniki ostatnich badań terenowych Praskiej Ferajny, w których metodyce wykorzystano postmodernistyczną teorię narracji w duchu prof. Jacquesa Derridy, logiki wielowartościowe (z trzecią wartością postulowana przez prof. Jana Łukasiewicza) oraz teatrologiczną metodę prof. Jana Kotta „pocierania tekstem o tekst”.

Uczestnicy dowiedzą się wreszcie, po co będzie rowerowa kładka przez Wisłę, gdzie są filtry na Pradze, gdzie szukać USC, komu praskie niedźwiedzie nie dały rady, a także od czego naprawdę pochodzi nazwa ulicy Targowej, a od czego Ząbkowskiej, co się robi na Pradze z niegrzecznymi dziećmi.

Spacer naprawdę się odbędzie, to akurat nie jest żart, ale na tej wycieczce Praska Ferajna nie powie ani słowa prawdy, ponieważ trenuje przed występem na festiwalu łgarzy w bułgarskim mieście Gabrovo.

Zbiórka: Floriańska 14, godz. 11.00

Wianki, mazurki, pisanki…

Zapraszamy na rodzinne warsztaty wielkanocne! Pod okiem naszych instruktorek przygotujecie palmy oraz pisanki malowane woskiem, koszyczki wielkanocne z tektury, dekoracje świąteczne wiszące na sznurkach, wianki skręcone z gałązek, bukszpanu, ozdobione baziami, jajeczkami, piórkami kolorowymi trawami czy barwionymi zbożami oraz kolorowe półwianki na drewnianej lub metalowej obręczy.

Wyobraźnia uruchomiona? Przygotujcie także kubki smakowe, gdyż będziemy zdobić wielkanocne mazurki i przy okazji ich próbować. Zapisy na warsztaty kulinarne przez strefę zajęć. Liczba miejsc ograniczona.
Pamiętajcie o zabraniu ze sobą wydmuszek jaj! Pozostałe materiały będą nas Was czekały.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 12.00-15.00

2 kwietnia 2023 r. (niedziela)

Warsztaty #Warszawawkwiatach. Wielkanocne palemki

Niech #Warszawawkwiatach zawita w Waszym domu! Na spotkaniu z ekspertką Zarządu Zieleni m.st. Warszawy wspólnie powitamy wiosnę i stworzymy piękne wielkanocne palmy ze świeżych roślin.

Warsztat przeprowadzi Anna Bałazy, ogrodniczka, na co dzień zajmująca się dbaniem o zieleń na bulwarach wiślanych. Rabaty kwietne na bulwarze Pattona, łąki przy bulwarze Flotylli Wiślanej, wierzby na schodach przy CNK, to wszystko to dzieło Ani.

Obowiązują zapisy: zapisykamien@zzw.waw.pl

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 10.30

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne