sobota, 13 kwietnia, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 6-7 maja 2023 r.

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

6 maja 2023 r. (sobota) na Pradze

Skrzydlata Dzielnica Wisła – spacer ornitologiczny

Jaskółki, rybitwy, słowiki, brodźce piskliwe… to tylko niewielka część ptaków, które już wróciły do #DzielnicaWisła. Z łatwością zobaczymy i usłyszymy w końcu te gatunki, na które czekaliśmy od jesieni. Las łęgowy przy Kamieniu to teraz doskonała miejscówka dla kapturek, pierwiosnków, słowików i innej ptasiej drobnicy zakładającej gniazda w nadwiślańskiej dżungli. Ale jak zawsze najwięcej obserwacji będziemy mogli dokonać nad wodą.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 10.00

„Prze-budzenie” – babskie targi

Zapraszamy na nasze nowe targi „babskie”! Tym razem skupiamy się wokół strefy zdrowia, urody, wellness i dodatków modowych, z myślą o wszystkich kobietach, które dbają o swoje ciało i umysł. Podczas wydarzenia będziesz mieć okazję wziąć udział w wielu ciekawych i przydatnych warsztatach, m.in. pielęgnacyjnych, florystycznych czy kreatywnych.

Nie przegap szansy na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, a także na zapoznanie się z niepowtarzalną ofertą naszych wystawców. Targi „babskie” to idealna okazja, by spotkać się z innymi kobietami, poznać nowe trendy, a przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie i urodę. Weź ze sobą przyjaciółki i spędźcie razem wspaniały dzień pełen inspiracji!

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Warsztaty #DzielnicaWisła – inwazja obcych

Obszary Natura 2000 to najmłodsza z form ochrony przyrody, która 21 maja obchodzi swoje święto – Europejski Dzień sieci obszarów Natura 2000. Przygotowując się do tego dnia zapraszamy Was do lasu łęgowego Doliny Środkowej Wisły. Podczas sobotniego warsztatu tym razem skupimy się na gatunkach inwazyjnych, które możecie tu spotkać.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY.
Link do formularza internetowego

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00

Wykład i spacer ornitologiczny – #NaszaWisła

Zapraszamy na spotkanie poświęcone wiosennym powrotom ptaków! Spotkanie rozpoczniemy wykładem w Pawilonie Edukacyjnym Kamień, a później – wyposażeni w wiedzę na temat wiosennych migracji ptaków i roli, jaką tereny nadwiślańskie grają w życiu ptaków lęgnących się na ich plażach, wyruszymy na spacer.

W trakcie spotkania odbędą się mini konkursy dla dzieci. Najbardziej uważnych uczestników czekają nagrody!

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez formularz.

Liczba osób jest ograniczona do 25 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń.

Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 15.30

Spacer po parku. Fot. Materiały prasowy

7 maja 2023 r. (niedziela) na Pradze

Dźwiękoterapia dla dorosłych / Звукотерапія

Zapraszamy do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej, czyli terapii dźwiękiem. Wasze pozytywne opinie inspirują nas do dalszego działania!

– Dźwiękoterapia to uzdrawianie naszego ciała przez wibracje dźwięku, uwolnienie napięć umysłowych oraz cielesnych, rozluźnienie i zanurzenie w głąb siebie. Używając takich instrumentów jak: misy tybetańskie, strumok, dzwonki Koszi, Divya oraz głos poprowadzimy Was do stanu harmonii, relaksu i wewnętrznego spokoju – zapowiadają organizatorzy.

Prowadzenie: Aliona Kayuczko, joginka z Czernihowa, prowadząca kręgi kobiece, extatic dance, zajęcia z jogi.

Bilety po 30 zł na biletyna.pl

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 17.00

zajecia
Zajęcia z dźwiękoterapii dla dorosłych w Domu Kultury Praga.
Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości