poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Wydarzy się jutro na Pradze. Sprawdź

Udostępnij

Najbliższy weekend na Pradze zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W sobotę odbędzie się Pierwszy Praski Festiwal Jatomi Fitness, w niedzielę – Potańcówka na Ludową Nutę. Gospodarzem wydarzeń będzie park Praski.

Pierwszy Praski Festival Jatomi Fitness odbędzie się w okolicach muszli koncertowej parku Praskiego w sobotę, w godz. 11-16. Organizatorzy przygotują specjalne bloki tematyczne, które będą dotyczyły m.in. ćwiczeń wzmacniających, siłowych i wyciszających. Nie zabraknie też zumby. W trakcie zajęć odbędą się również zawody.

W programie Festiwalu są m.in. bezpłatne zajęcia sportowe z instruktorami, pomiary składu ciała, porady dietetyczne i konsultacje z trenerami. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami i atrakcji dla dzieci i dorosłych.

– Weź ze sobą strój sportowy, ręcznik lub matę do ćwiczeń oraz pozytywne nastawienie i dołącz do nas podczas największego, darmowego wydarzenia fitness w Warszawie – zachęcają organizatorzy Festivalu.

W niedzielę, w godz. 18-20, w muszli koncertowej parku Praskiego odbędzie się Potańcówka Rodzinna. Zabrzmią skoczne polki, mazurki, oberki. Będzie można potańczyć, a nawet nauczyć się kroku mazurka. Pomoże w tym wodzirejka, która specjalizuje się w tanecznych zabawach z różnych regionów Polski.

Do tańca mieszkańcom zagra Kapela Pauli Kinaszewskiej w składzie skrzypce, baraban i basy. Kapeli towarzyszyć będą dzieci z warsztatów muzyki tradycyjnej „Zagrajcie muzykanty ładnie!” – młodzi skrzypkowie ze szkół muzycznych rozmiłowani w muzyce ludowej.

Projekt jest dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj też: Sprawdź co wydarzy się na Pradze w czerwcu

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne