piątek, 14 czerwca, 2024

Zabrali park, zrobili jezioro [ZDJĘCIA]

Udostępnij

Na budowie Trasy Świętokrzyskiej na Pradze pojawiło się jezioro. Znajdziemy je na Michałowie pomiędzy nasypem kolejowym a zabudowaniami młyna Michla. Był tam nasz fotograf.

Informację o akwenie otrzymaliśmy od mieszkańców. Sprawdziliśmy. Okazało się, że na terenie budowy pojawił się sporych rozmiarów zbiornik wodny. Zapytaliśmy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, jaki jest cel akwenu w tym miejscu.

– Jest to zbiornik technologiczny, który umożliwia obniżenie wód gruntowych w czasie budowy tuneli – wyjaśnia Agata Choińska-Ostrowska, rzecznik prasowy ZMID. Jak dodaje, zbiornik pod koniec roku zostanie zlikwidowany.

Na wschodnim krańcu ul. Kawęczyńskiej w najlepsze trwa budowa Trasy Świętokrzyskiej. Obecnie, obok nasypów kolejowych, trwa budowa betonowych konstrukcji tuneli. Na przełomie maja i czerwca, kiedy zawieszony zostanie ruch pociągów, konstrukcja ważąca ponad 4 tys. ton zostanie wwieziona w kolejowy nasyp. Operacja potrwa 12 godz.

W założeniu władz miasta budowa Trasy ma zmniejszyć ruch na ul. Ząbkowskiej i Targowej. Trasa będzie wiodła od mostu Świętokrzyskiego do ul. Zabranieckiej. Długość całego odcinka to ponad 3 km. Budowa ma się zakończyć w październiku 2017 r.

Fot. Kamil Ciepieńko

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne