piątek, 14 czerwca, 2024

Zarzuty dla urzędników z Pragi. Zastępca dyrektora zatrzymany na trzy miesiące

Udostępnij

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch wicedyrektorów Zarządu Praskich Terenów Publicznych, których podejrzewa o korupcję. Zarzuty usłyszało też pięciu przedsiębiorców, którzy mieli wręczać łapówki urzędnikom. Śledczy poinformowali, że kwoty przekraczają 100 tysięcy złotych.

– Za wręczone korzyści majątkowe lub osobiste przedsiębiorcy mogli liczyć na przychylność urzędniczą przy wygrywaniu postępowań przetargowych jak również na zlecenia wykonywania prac budowlano-porządkowych na terenie stołecznej dzielnicy Praga-Północ – przekazał zespół prasowy CBA.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie i postawienie zarzutów pięciu przedsiębiorcom za wręczania korzyści majątkowych i dwóm urzędnikom, zastępcom dyrektora ZPTP na Pradze-Północ, za przyjmowania takich korzyści – mówi rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prokurator Katarzyna Skrzeczkowska.

To był stały proceder

Z siedmiu zatrzymanych osób, jeden z urzędników został aresztowany na trzy miesiące. Prokuratura uzasadniła wniosek o areszt tym, że wicedyrektor ZPTP uczynił sobie stały proceder z przyjmowania łapówek. Sąd przychylił się do wniosku. Pozostałe osoby, choć z zarzutami, pozostają na wolności.

To kolejna urzędnicza afera na Pradze. Przypomnijmy, że niedawno skazany został urzędnik Dzielnicowego Biura Oświaty i Finansów na Pradze-Północ, który ukradł ponad 700 tys. zł. Teraz zatrzymano urzędników z Zarządu Praskich Terenów Publicznych, którzy mieli przyjąć łapówki w wysokości ponad 100 tys. zł

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne