poniedziałek, 17 czerwca, 2024

3 mln złotych dla mieszkańców

Udostępnij

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. Przez kolejne dwa tygodnie, do 30 czerwca, będziemy mogli oddać swój głos na wybrany projekt. Jest w czym wybierać: ponad 80 projektów na Pradze-Północ zostało zakwalifikowanych do finału.

Mimo że do wykorzystania przez mieszkańców jest niespełna 2 proc. budżetu dzielnicy, to sama kwota robi już jednak wrażenie. W 2018 r. jest do wydania 3 mln zł. Jest więc o co walczyć!

Jak głosować?

Zasady są proste, głosujemy do 30.06, na dwa sposoby:

  • Przez Internet: na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, wybieramy: Praga-Północ i odpowiednie obszary, następnie szukamy przeglądamy i wybieramy interesujące nas projekt.
  • Osobiście, papierowo w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego (w godz. poniedziałek: 8-18, wtorek – piątek: 8-16, w Administracji przy ul. Mackiewicza 11 (21.06.2017 r. w godz. 11.30-15.30), w Administracji przy ul. Burdzińskiego 7, (28 czerwca, w godz. 11.30-15.30) lub w punkcie plenerowym przy ul. Jagiellońskiej 47d (27 i 29 czerwca, w godz. 13-19).

Ważne:

Aby zagłosować przez Internet trzeba posiadać adres e-mail, na który dostaniemy link aktywacyjny, który umożliwi zagłosowanie. Dopiero po kliknięciu w ten link głos będzie oddany. Jeśli jednak nie posiadamy własnego adresu można skorzystać z adresu np. kogoś z rodziny. Z jednego adresu e-mail mogą zagłosować maksymalnie trzy osoby (dodatkowo np. mama i tata).

W przypadku głosowania „papierowego” nie można głosować w imieniu innej osoby.
Można zagłosować tylko raz i tylko w jednej dzielnicy – jeżeli oddasz głos w kilku dzielnicach, albo na różne sposoby (przez internet i na karcie papierowej), wszystkie głosy będą nieważne.
Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie, wystarczy mieszkać.

Niepełnoletni:

Jeśli głosujący nie ma jeszcze 18 lat – dołącza zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w budżecie partycypacyjnym. Przy głosowaniu przez internet, wystarczy, że rodzic lub opiekun uzupełni swoje dane i wyrazi zgodę na formularzu elektronicznym. Przy głosowaniu osobistym (papierowym) do karty do głosowania należy dołączyć (np. zszyć) wypełnianą kartę ze zgodą opiekuna prawnego.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne