sobota, 30 września, 2023

3 mln złotych dla mieszkańców

Rozpoczęło się głosowanie na projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. Przez kolejne dwa tygodnie, do 30 czerwca, będziemy mogli oddać swój głos na wybrany projekt. Jest w czym wybierać: ponad 80 projektów na Pradze-Północ zostało zakwalifikowanych do finału.

Mimo że do wykorzystania przez mieszkańców jest niespełna 2 proc. budżetu dzielnicy, to sama kwota robi już jednak wrażenie. W 2018 r. jest do wydania 3 mln zł. Jest więc o co walczyć!

Jak głosować?

Zasady są proste, głosujemy do 30.06, na dwa sposoby:

  • Przez Internet: na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl, wybieramy: Praga-Północ i odpowiednie obszary, następnie szukamy przeglądamy i wybieramy interesujące nas projekt.
  • Osobiście, papierowo w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego (w godz. poniedziałek: 8-18, wtorek – piątek: 8-16, w Administracji przy ul. Mackiewicza 11 (21.06.2017 r. w godz. 11.30-15.30), w Administracji przy ul. Burdzińskiego 7, (28 czerwca, w godz. 11.30-15.30) lub w punkcie plenerowym przy ul. Jagiellońskiej 47d (27 i 29 czerwca, w godz. 13-19).

Ważne:

Aby zagłosować przez Internet trzeba posiadać adres e-mail, na który dostaniemy link aktywacyjny, który umożliwi zagłosowanie. Dopiero po kliknięciu w ten link głos będzie oddany. Jeśli jednak nie posiadamy własnego adresu można skorzystać z adresu np. kogoś z rodziny. Z jednego adresu e-mail mogą zagłosować maksymalnie trzy osoby (dodatkowo np. mama i tata).

W przypadku głosowania „papierowego” nie można głosować w imieniu innej osoby.
Można zagłosować tylko raz i tylko w jednej dzielnicy – jeżeli oddasz głos w kilku dzielnicach, albo na różne sposoby (przez internet i na karcie papierowej), wszystkie głosy będą nieważne.
Nie trzeba być zameldowanym w Warszawie, wystarczy mieszkać.

Niepełnoletni:

Jeśli głosujący nie ma jeszcze 18 lat – dołącza zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w budżecie partycypacyjnym. Przy głosowaniu przez internet, wystarczy, że rodzic lub opiekun uzupełni swoje dane i wyrazi zgodę na formularzu elektronicznym. Przy głosowaniu osobistym (papierowym) do karty do głosowania należy dołączyć (np. zszyć) wypełnianą kartę ze zgodą opiekuna prawnego.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości