piątek, 14 czerwca, 2024

Najmniej głosów oddali mieszkańcy Pragi

Udostępnij

Mieszkańcy Pragi oddali dotychczas 753 głosy na projekty w budżecie partycypacyjnym. To oznacza, że na 1000 osób zagłosowało zaledwie 11… Głosowanie trwa do 24 czerwca.

Prażanie są na ostatnim miejscu. W ubiegłym roku oddaliśmy prawie 6 tys. głosów, co dało nam 11 miejsce wśród wszystkich dzielnic Warszawy. Tym razem nie powtórzymy tego wyniku.

Jak i gdzie można głosować pisaliśmy TUTAJ: Wybieramy projekty w budżecie partycypacyjnym

Statystyki dotyczące głosowania w budżecie partycypacyjnym są zgodne ze stanem na dzień 20 czerwca, godz. 11.

Wśród najbardziej aktywnych znaleźli się mieszkańcy Żoliborza gdzie na 1000 mieszkańców zagłosowało 39 osób (ogółem zagłosowały 1893 osoby), Mokotowa 38/1000 (ogółem zagłosowało 8342 mieszkańców) i Wilanowa 35/1000 (ogółem zagłosowało 1087 mieszkańców).

Nasze propozycje do budżetu

Nam najbardziej się spodobał projekt budowy tężni solankowej na pl. Hallera, który ma służyć nie tylko celom zdrowotnym, ale też poprawie samopoczucia (obszar lokalny: Nowa Praga z Pelcowizną – nr 8). W tym samym obszarze warto zwrócić uwagę na projekt zielonego parkingu wzdłuż ul. Darwina, który ma odciążyć zmotoryzowanych mieszkańców tej części Pragi (obszar lokalny: Nowa Praga z Pelcowizną – nr 6).

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne