poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Budżet dzielnicy na 2018 rok. Milion złotych dziennie do wydania

Ponad 365 milionów złotych, tyle pieniędzy ma do wydania dzielnica w 2018 roku. To oznacza, że dziennie możemy wydać okrągły milion złotych!

W tzw. załączniku dzielnicowym do projektu uchwały budżetowej m.st. Warszawy na 2018 r. znajdziemy informacje, że miasto przewidziało do dyspozycji dzielnicy środki w wysokości 365,6 mln zł. W tej kwocie znajdują się wydatki bieżące, czyli różnego rodzaju koszty, które dzielnica i tak musi ponieść (wynagrodzenia, zakupy, utrzymanie nieruchomości itd.) oraz wydatki majątkowe, inaczej inwestycyjne. Jak łatwo się domyślić, najwięcej wydamy na utrzymanie naszej dzielnicy: ponad 303,3 mln zł, na inwestycje zostanie niewiele ponad 62,2 mln zł.

Warto jeszcze dodać, że w dyspozycji dzielnicy będzie dodatkowo ponad 6,67 mln zł, ale są środki zgromadzone na rachunkach wydzielonych jednostek budżetowych, m.in. Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Publicznej itd.

Wydatki, wydatkami, ale dzielnica też musi zarabiać. Urzędnicy wyliczyli, że plan noworocznych dochodów zamknie się w kwocie 111,4 mln zł. To pieniądze, które przede wszystkim pochodzą z podatków i opłat lokalnych (np. opłata targowa), ale też z tzw. dochodów majątkowych, np. sprzedaży nieruchomości.

Łatwo policzyć, że w 2018 r. będziemy więc żyli sporo ponad stan. Deficyt, czyli sytuacja, w której wydatki przewyższają dochody wyniesie prawie 250 mln zł. Na szczęście budżet dzielnicy rządzi się innymi prawami niż budżet prywatnego przedsiębiorstwa.

PG

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości

1 KOMENTARZ

  1. PANIE KAMILU MAM DOBRY TEMAMAT DO NASZEJ GAZETY ZAPRASZAM NA SPOTKANIE OBURZONYCH W DNIU 10STYCZNIA W KOSCIELE NA SZWEDZKIEJ POZDRAWIAM MACIEK

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.