czwartek, 18 lipca, 2024

Burmistrz Pragi-Północ: To był udany rok

Udostępnij

Pałacyk Konopackiego, rewitalizacja kamienic czy remonty w szkołach na Pradze. Mijający rok, specjalnie dla Przeglądu Praskiego, podsumowuje burmistrz Pragi-Północ, Ilona Soja-Kozłowska.

Obecny rok mija w cieniu pandemii, jednak mimo przeciwności zrealizowaliśmy kilka dużych inwestycji. Do największych należy zaliczyć ukończenie modernizacji zabytkowego Pałacyku Konopackiego, w którym swoją siedzibę ma Dom Kultury Praga, budowę kompleksu sportowego z boiskami do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki na Golędzinowie oraz zadaszenie boiska przy ul. Szanajcy. Wykonaliśmy także kilka remontów w naszych szkołach, a niebawem uruchamiamy grotę solną, w której mieszkańcy Pragi-Północ będą mogli odpocząć od zgiełku miasta.

Rok 2021 upłynął nam także pod znakiem modernizacji zasobów lokalowych. Ponad 200 mieszkań zostało podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej, siedem budynków doposażyliśmy w windy, zakończyliśmy kilka dużych rewitalizacji, m.in. przy ul. Łochowskiej 31, ul. Środkowej 12, ul. Strzeleckiej 10 i ul. Otwockiej 7. Przed nami kolejne adresy, które odzyskają dawny blask. To przede wszystkim ul. Brzeska 5. Na początku przyszłego roku ZGN rozpocznie prace zmierzające do gruntownej modernizacji ponad 100-letniej kamienicy. Znajdzie się tam około 100 mieszkań dla prażan, ogromna inwestycja i duża jakościowa zmiana dla naszej dzielnicy.

Pod względem kulturalnym to był również udany rok. Wiosną Warszawę obiegły informacje o dwóch dużych wydarzeniach na Pradze-Północ: I edycji konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” oraz Dniu Dziecka, który pod względem frekwencji był dużym sukcesem. Nie zapominamy o seniorach. To z myślą o nich powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku w dzielnicy, gdzie nasi mieszkańcy mogą realizować swoje pasje i poszerzać horyzonty.

Mijający rok zapamiętamy także z innego powodu. Odszedł od nas Dariusz Wolke, Zastępca Burmistrza. To ogromna strata dla tej dzielnicy.

Ilona Soja-Kozłowska
Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne