środa, 17 lipca, 2024

Drogowcy przygotowują się do wdrożenia nowej strefy płatnego parkowania na Pradze

Udostępnij

Drogowcy przygotowują się do wdrożenia kolejnej strefy płatnego parkowania na Pradze-Północ. Nowa strefa ma objąć cały obszar osiedla Praga II i zacznie obowiązywać od przyszłego roku. Urzędnicy analizują teraz oferty firm, które zajmą się przygotowaniem strefy.

Do przetargu na wdrożenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Pradze II zgłosiły się dwie firmy. Pierwsza oferta opiewa na kwotę ponad 1,4 mln zł, a druga na niespełna 807 tys. zł. Oferty będą teraz przez analizowane przez urzędników Zarządu Dróg Miejskich. Jeżeli przetarg uda się rozstrzygnąć, ZDM podpisze umowę, a przyszły wykonawca rozpocznie roboty w terenie.

Zmiany dla mieszkańców Pragi. Nowe rondo i jednokierunkowe ulice

Osiedle mieszkaniowe Praga II to obszar ograniczony ulicami: Starzyńskiego, Namysłowską, Ratuszową i Jagiellońską, zamieszkany przez około 15 tys. mieszkańców. Strefą płatnego parkowania zostanie objętych ponad 9 km dróg leżących na powierzchni 1 km kwadratowego. Wzdłuż dróg publicznych zostanie wyznaczonych blisko 1,5 tys. miejsc parkingowych oraz dodatkowe w strefach postoju tylko dla mieszkańców.

Formalnie SPPN na nowym obszarze zacznie funkcjonować od 2 stycznia 2023 r. Wcześniej zostanie wdrożona nowa organizację ruchu. Będzie to polegać na wyznaczeniu miejsc parkingowych, nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Szanajcy i Dąbrowszczaków oraz przemianowaniu niektórych ulic na jednokierunkowe.

Stefa płatnego parkowania na osiedlu od początku wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców. To z powodu planów drogowców, którzy dla 10 tys. mieszkańców zaplanowali 1,5 tys. miejsc parkingowych.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne