sobota, 18 maja, 2024

Gęś, Śmierć i Tulipan na Pradze

Udostępnij

W najbliższą niedzielę na deskach Teatru Baj na Pradze-Północ zostanie zaprezentowany spektakl „Gęś, Śmierć i Tulipan” w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza. Przedstawienie odbędzie się z udziałem publiczności.

13 czerwca Teatr Baj zaprasza widzów na spektakl „Gęś, Śmierć i Tulipan” w reżyserii Marcina Jarnuszkiewicza. Inspiracją do stworzenia scenariusza sztuki była książka o tym samym tytule autorstwa Wolfa Erlbrucha.

W ramach obostrzeń zajętych może być tylko 50 proc. miejsc na widowni, obowiązkowe są też maseczki.

Teatr podjął się zadania opowiedzenia o trudnym temacie w niezwykle subtelnej i metaforycznej formie. Historia tytułowej Gęsi, która stopniowa odkrywa realia kruchości swojego życia jest w rzeczywistości uniwersalną przypowieścią o życiu każdego z nas. Twórcy idąc w ślad za autorem książkowego pierwowzoru snują opowieść o nieuniknionej perspektywie w sposób pełen szacunku, nie sięgając ani razu po widowiskowe i skrótowe rozwiązania dramaturgiczne. Wyjątkową atmosferę tworzy nie tylko poważny temat, ale także nastrojowa muzyka, minimalistyczna oszczędność tekstu i melancholijna scenografia. Spektakl to artystyczne zaproszenie dla wyobraźni dziecięcego widza.

Celem twórców jest wyruszenie we wspólnej podróży, w trakcie której widzowie otrzymują poetycką lekcję na temat nierozerwalności życia i śmierci.

Premiera spektaklu na scenie przy ul. Jagiellońskiej odbyła się w 2013 r. Od tego czasu przedstawienie było wielokrotnie nagradzane na krajowych festiwalach lalkowych. Uhonorowane zostało również ATESTEM Polskiego Ośrodka ASSITEJ – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 10 roku życia.

Przedstawienie odbędzie się 13 czerwca o godz. 17 w Teatrze Baj przy ul. Jagiellońskiej 28. Bilety na spektakl dostępne są w kasie i na stronie internetowej teatru.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne