piątek, 14 czerwca, 2024

Kacprzak: ponad podziałami dla Pragi!

Udostępnij

Zadaszenie widowni przy muszli koncertowej w parku Praskim, budowa boiska na Szmulowiźnie i modernizacja podwórek Nowej Pragi – to tylko część inwestycji, na które zarząd dzielnicy wywalczył potrzebne środki podczas ostatniej sesji Rady Warszawy.

– Na sesji Rady Miasta udało mi się przekonać radnych do przeniesienia środków na realizację poniższych inwestycji – pisze na swoim profilu, na Facebooku, Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz Pragi i wymienia najważniejsze z nich:

  1. Modernizacja terenu wewnątrzosiedlowego w kwartale ulic Skoczylasa 9 i Jagiellońskiej 50, 52, 54 – kwota: 600.000 zł.
  2. Modernizacja terenu wewnątrzosiedlowego przy ul. Namysłowskiej 5a i 7 – kwota: 800.000 zł.
  3. Budowa boiska z zapleczem w kwartale ulic Łochowska, Folwarczna, Siedlecka i Wołomińska – kwota: 1.800.000 zł.
  4. Modernizacja muszli koncertowej w Parku Praskim wraz z wybudowaniem zadaszenia widowni – kwota: 1.500.000 zł.
  5. Przebudowa systemu odwadniającego dach wraz z wymianą pokrycia dachu budynku hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 127 przy ul. Kowieńskiej 12/20 oraz modernizacja boiska szkolnego – kwota: 900.000 zł.,
  6. Modernizacja elewacji wraz z elementami zagospodarowania terenu przed głównym wejściem budynku Gimnazjum nr 31 przy ul. Sierakowskiego 9.

Jak tłumaczy Kacprzak; cały proces przeniesienia środków finansowych na Pragę-Północ nie odbyłby się, gdyby nie porozumienie wszystkich klubów. – Duże podziękowania należą się zarówno radnym PO, którzy przyjęli wprowadzenie ww. inwestycji do budżetu w ramach wniosku klubowego oraz radnym PiS, którzy zgłaszali te poprawki, a radnym SLD i WWS za wspieranie tej kwestii. Jednym zdaniem: ponad podziałami – mówi wiceburmistrz.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne