niedziela, 14 lipca, 2024

Na Pradze odbędzie się msza w 84. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego

Udostępnij

Jutro w kościele przy ul. Ratuszowej odbędzie się uroczysta msza w rocznicę śmierci Romana Dmowskiego, jednego z ojców polskiej niepodległości.

Msza odbędzie się 2 stycznia 2023 roku w kościele Matki Boskiej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej 5A o godz. 18.00. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą, która upamiętnia postać Dmowskiego. Krótki rys historyczny przedstawi Marcin Łaszczyński, historyk z warszawskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

PRZECZYTAJ: Radni z Pragi chcą upamiętnić Romana Dmowskiego. Proponują podziemny mural

Roman Dmowski urodził się 9 sierpnia 1864 r. na Kamionku. Dom, w którym wychował się Dmowski, stał prawdopodobnie między terenem kościoła (Parafia Bożego Ciała) a budynkami dawnej fabryki Wedla. Dmowski zmarł 2 stycznia 1939 r. Jest pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu Bródnowskim.

Organizatorem wydarzenie jest Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Instytut Pamięci Narodowej, oddział w Warszawie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne