poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Rusza budżet obywatelski. Dowiedz się, co się zmieniło

Udostępnij

Od dziś można składać projekty w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Dla wszystkich, którzy chcą społecznie się zaangażować na rzecz Pragi-Północ, dzielnica organizuje spotkanie.

Podczas spotkania mieszkańcy poznają zasady i harmonogram nowej edycji budżetu obywatelskiego, a także plany inwestycyjne dzielnicy na najbliższe lata. Spotkanie odbędzie się dziś, 20 maja o godz. 18 w sali koncertowej Domu Kultury Praga przy ul. Dąbrowszczaków 2.

Jedną z nowości w tegorocznej edycji jest możliwość zgłaszania pomysłów na poziomie ogólnomiejskim. – Mieszkańców, którzy myślą o zgłoszeniu takich projektów, zapraszamy również w poniedziałek, 20 maja, o godz. 18.00 (Pałac Ślubów, pl. Zamkowy 6, sala konferencyjna, parter) na spotkanie, podczas którego urzędnicy wyjaśnią, jakie pomysły można zgłosić, jaki może być ich zakres – zachęcają przedstawiciele stołecznego ratusza.

Co zmienia w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego?

Przede wszystkim zmienia się harmonogram. Zgłaszanie pomysłów w tej edycji potrwa od 20 maja do 10 czerwca, a głosowanie od 6 do 23 września, wprowadzono też spójne zasady oceny zgłoszonych projektów m.in. jedno kryterium ogólnodostępności dla całego miasta. Wszystkie najważniejsze zmiany w nowej edycji budżetu znajdziecie w artykule Budżet obywatelski. Najważniejsze zmiany.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne