piątek, 14 czerwca, 2024

Wybieramy projekty w budżecie partycypacyjnym

Udostępnij

Do 24 czerwca trwa głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego. Na Pradze-Północ możemy wybierać spośród 64 projektów. Pomysły, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2017 r.

Kto może głosować?

Swój głos na wybrane projekty może oddać każdy mieszkaniec Warszawy (nie trzeba być zameldowanym). Głosować mogą nawet niepełnoletni, potrzebują jednak zgody rodzica lub opiekuna. Co ważne, zagłosować można tylko raz, w przeciwnym wypadku nasz głos będzie nieważny.

Jak głosować?

Dotychczas głosowaliśmy na projekty w ramach całej Pragi-Północ. Tym razem urzędnicy wydzielili dwa obszary: Stara Praga, Szmulowizna i Michałów oraz Nowa Praga i Pelcowizna. Na każdy z obszarów przeznaczono kwotę jednego miliona złotych. Budżet na projekty ogólnodzielnicowe wynosi 743 tys. zł.

Zagłosować możemy na dwa sposoby: elektronicznie, czyli przez internet www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15.

Oddając głos przez internet musimy podać swoje dane i adres e-mail, na który dostaniemy link, który po kliknięciu umożliwi nam dalsze głosowanie. Następnie wybieramy naszą dzielnicę i jeden z obszarów (można głosować tylko na jednym obszarze). Niezależnie możemy oddać też głos na wybrany projekt ogólnodzielnicowy.

System głosowania internetowego jest pomyślany w ten sposób, że automatycznie oblicza ile zostało nam jeszcze środków do wydania.

Po zakończonym głosowaniu na naszą skrzynkę e-mail powinna przyjść wiadomość, która potwierdzi oddane głosu.

Na który projekt oddać swój głos?

Oczywiście na taki, który według nas jest najbardziej potrzebny. Nam najbardziej spodobał się pomysł budowy tężni solankowej na pl. Hallera na obszarze Nowa Praga i Pelcowizna.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne