czwartek, 13 czerwca, 2024

Nowe przejście dla pieszych jeszcze w tym roku

Udostępnij

Drogowcy ogłosili przetarg na budowę przejścia dla pieszych przez al. Solidarności w rejonie ul. Rzeszotarskiej. Wszystko wskazuje na to, że nowe przejście powstanie jeszcze w tym roku.

Tymczasowe przejście dla pieszych funkcjonowało w tym miejscu w czasie budowy II linii metra. Po zakończeniu inwestycji przejście zlikwidowano, co jednak nie spodobało się części mieszkańców.

Zarząd Dróg Miejskich, w odpowiedzi na liczne postulaty, postanowił przejście odtworzyć. Pojawi się sygnalizacja świetlna, kamera do monitoringu oraz detekcja rowerzystów i pieszych, czyli możliwość automatycznego wywołania zielonego światła.

– W kolejnym etapie będziemy również chcieli przywrócić przystanek autobusowy na wysokości przejścia w kierunku Targówka, przypominamy, że przystanek funkcjonował także podczas budowy II linii metra i również o jego przywrócenie wnioskowali mieszkańcy – mówią przedstawiciele ZDM.

Tak wyglądało skrzyżowanie al. Solidarności w rejonie ul. Rzeszotarskiej w czasie budowy II linii metra (źródło: internet)

solidarnosci-rzeszotarska-przejscie

Fot. ZDM

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne