niedziela, 14 kwietnia, 2024

Pierwszy weekend września na Pradze. Nie zabraknie atrakcji

Industrial metal i praski folklor na jednej scenie w Koneserze, koncert Miligramy na plaży, sportowe zawody w niczym i kurkowy weekend w klubokawiarni Miś przy Targowej. Sobota i niedziela na Pradze-Północ zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia!

Prasko-Śląski Most Muzyczny

Mocne uderzenie kultury szykuje się w Centrum Praskim Koneser. W sobotę o godz. 19, w Butelkowni Konesera, wystąpi śląski zespół Oberschlesien, który gra industrial metal. Co ciekawe, na scenie pojawi się też lokalna grupa Praga Śpiewa. Wydarzenie ma połączyć style, pokolenia i regiony. Koncert jest bezpłatny, trzeba jednak pobrać wejściówkę. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Kocham Pragę.

Miligramy nad Wisłą

W sobotę o godz. 18 na Plaży Rusałka, Urząd Dzielnicy Praga-Północ wraz z Domem Kultury Praga zapraszają mieszkańców na festiwal muzyczny „Mili-gramy”. – Muzyczne doznania będzie można chłonąć z widokiem na Warszawę – zapowiadają organizatorzy. Na scenie wystąpią: Ania Karwan, Igor Herbut z zespołem LemON oraz Mikromusic.

Najlepsze kurki na Pradze w Misiu

Kurkowy weekend organizuje Klubokawiarnia Miś w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52. – Na śniadanie mamy jajecznicę z trzech jaj z kurkami, a na obiad zupę kurkową, schabowego i pierś z kurczaka w sosie kurkowym czy naleśniki i pierogi z kurkami. Na chętnych czeka też miniburger z kurkami. Oczywiście to nie wszystkie nasze pozycje w menu – są też potrawy bez kurek. Do tego mamy napoje, w tym piwa i mocniejsze alkohole – zachęcają pracownicy klubokawiarni. W weekend na miejscu dania kurkowe będą sprzedawane o 20 proc. taniej.

Piknik sąsiedzki przy Floriańskiej

W niedziele, w godz. 11-13, na skwerze przy ul. Floriańskiej odbędzie się Piknik sąsiedzki. Na mieszkańców czekają warsztaty z jogi oraz technik prawidłowego oddechu, podczas których poznamy techniki relaksacji. Przez cały czas trwania pikniku będzie możliwość konsultacji z pielęgniarką oraz zrobienie podstawowych pomiarów, np. ciśnienia tętniczego krwi czy poziomu cukru.

Zawody w niczym przy Kowieńskiej

W hali sportowej przy szkole podstawowej nr 127 przy ul. Kowieńskiej, w niedziele, w godz. 12-15, odbędą się „Sportowe Zawody w Niczym?” To bezpłatna impreza sportowa dla mieszkańców Pragi-Północ. Wśród dyscyplin pojawią się m.in. rzut wałkiem do ciasta, rzut talerzem do celu, roundnet czy bottle flip. – To zawody dla całych rodzin, podczas których sprzęt kuchenny zamieni się sportowy. Liczy się zręczność i odpowiedni cel. Dla najmłodszych przewidziane są upominki – zapowiada organizator, Urząd Dzielnicy Praga-Północ.

Nowe ceny biletów w zoo

Jeśli w weekend wybieramy się do zoo, warto wiedzieć, że zmieniły się ceny biletów do ogrodu. Dzieci do lat 3 oraz osoby po 75. roku życia wchodzą do zoo za złotówkę, a za bilet roczny zapłacą 12 zł. Na każde 10 osób uprawnionych do ulgi jeden opiekun ma wstęp za 1 zł. Nadal bezpłatny wstęp mają: osoby z niepełnosprawnością wraz z pełnoletnim opiekunem oraz emeryci i renciści w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Pamiętajmy też, że dziś drogowcy rozpoczęli remont ul. Szwedzkiej pomiędzy ulicami Strzelecką a Równą. Prace będą wymagały jej całkowitego zamknięcia dla ruchu. Kierowcy i pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowani na objazdy. Pisaliśmy o tym tutaj Utrudnienia dla kierowców i pieszych na Szwedzkiej, Stalowej i Konopackiej.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości