poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Nowy plac zabaw przy Kępnej

Udostępnij

Na skwerze przy ul. Kępnej i Jagiellońskiej powstał nowy plac zabaw, ławki i miejsce do kreatywnej zabawy wśród zieleni. Realizacja powstała dzięki zwycięskim projektom z Budżetu Obywatelskiego i w oparciu o wyniki konsultacji społecznych.

Naturalny plac zabaw został podzielony na dwie strefy: dla najmłodszych oraz dla starszych dzieci. Pisaliśmy o nim tutaj Skwer przy Kępnej i Jagiellońskiej zostanie zmodernizowany. Są tutaj huśtawki, urządzenia do wspinaczki z tunelem i żaglem, wieża ze zjeżdżalnią, a także sprzęt do zabawy w piasku np. wciągarka z wiaderkiem, pnie, szałas – otoczone płotkiem wiklinowym. Nawierzchnia na placu zabaw – z piasku, drewna oraz trawy syntetycznej – zapewnia dzieciom bezpieczeństwo. Jeśli zimą spadnie śnieg, będzie można korzystać z górki saneczkowej.

Latarnie solarne przy Kępnej

Skwer wzbogacił się o nowe ścieżki wykonane z naturalnej nawierzchni, przepuszczające wodę opadową. Pojawiły się też schody, chodniki i pochylnia, ułatwiająca dojście do placu zabaw. Zamontowano stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz latarnie solarne. Odnowę przeszła też „Pragórka”, czyli naturalny ogród do zabawy i wypoczynku, w którym znalazły się drewniane ławy, szałas wiklinowy oraz byliny.

Kilkadziesiąt nowych drzew na Pradze

Ważnym elementem projektu była roślinność. Ogrodnicy wymienili ziemię, posadzili ozdobne kwiaty i założyli trawniki. Na skwerze przybyło też 36 drzew. Teren ozdobią krzewy, byliny i traw w różnych odmianach i kolorach.

Nad modernizacją na Skwerze Kępna-Jagiellońska pracował Zarząd Zieleni m.st. Warszawy w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Teraz o teren będzie dbała dzielnica Praga-Północ wraz z Zarządem Praskich Terenów Publicznych.

Fot. ZZW

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne