wtorek, 23 lipca, 2024

Praga traci burmistrza

Udostępnij

Paweł Lisiecki, dotychczasowy burmistrz Pragi-Północ, został wybrany posłem na Sejm RP. – Dzielnica traci dobrego burmistrza, ale zyskuje swojego posła – komentują mieszkańcy.

Burmistrz Lisiecki sprawuje swój urząd od 31 grudnia 2014 r., kiedy na Pradze zawiązała się koalicja Praskiej Wspólnoty Samorządowej oraz Prawa i Sprawiedliwości. – Kilka miesięcy później Platforma Obywatelska przegrała wybory prezydenckie, a ostatnio również wybory parlamentarne. Można powiedzieć, że polityczna lawina zaczęła się od Lisieckiego z Pragi – mówi dla „Przeglądu Praskiego” Przemysław Gruz, ekspert polityczny.

Wcześniej, jako radny, Lisiecki był jednym z rekordzistów, jeśli chodzi o liczbę składanych interpelacji. Zaangażowany, widoczny, przez 12 lat pracował dla mieszkańców Pragi. Docenili to i w ostatnich wyborach samorządowych wybrali go na radnego Warszawy. Jednak Lisiecki zaraz po ślubowaniu wrócił. Nie chciał rozstawać się z dzielnicą, dlatego oddał mandat i został burmistrzem. Teraz będzie zabiegał o sprawy Pragi z poselskich ław.

Samorządowa droga Pawła Lisieckiego:

  • 2002 – zostaje radnym dzielnicy Praga-Północ;
  • 2006 – zostaje wybrany na kolejną kadencję praskiej Rady;
  • 2010 – ponownie zostaje radnym, zdobywa najwięcej głosów;
  • 2014 – zostaje wybrany do Rady Warszawy;
  • 2014 – zrzeka się mandatu radnego Warszawy i zostaje burmistrzem Pragi;
  • 2015 – zdobywa mandat poselski

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne