czwartek, 20 czerwca, 2024

Rewitalizacja i modernizacja budynku Teatru Baj i przedszkola

Udostępnij

Kończy się remont Teatru Baj przy ul. Jagiellońskiej 28. Prace mają być prowadzone do wakacji. We wrześniu teatr rozpocznie już normalną, kulturalną działalność.

Remont budynku, który został wybudowany na początku XX wieku, jest na ukończeniu. Trwają prace malarskie na terenie przedszkola oraz w części pomieszczeń teatru. Montowane są podwieszane sufity. Coraz bardziej widoczny jest też postęp prac przy technologii sceny, a sala widowni nabiera docelowego kształtu. W pomieszczeniach technicznych takich jak wentylatornie, hydrofornia i węzeł cieplny, zamontowano już urządzenia i rozpoczyna się ich rozruch.

W łazienkach – w których częściowo jest już biały montaż – i na klatkach schodowych ułożone zostały glazury i gresy. W szybach windowych i w głównym hallu teatru zamontowano już dźwigi osobowe; ten w hallu na specjalnej konstrukcji stalowej.

Fasada budynku jest przygotowywana do położenia drugiej warstwy farby, trwają prace przy porządkowaniu terenu, układane są krawężniki.

Najstarszy teatr dla dzieci w Polsce

Po remoncie na ul. Jagiellońską 28 powróci Teatr Baj. Powstał w 1928 r. na warszawskim Żoliborzu i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Baj sięga po polską i światową literaturę dla dzieci, stosuje różne formy i techniki lalkowe, łącząc w repertuarze klasykę i sztukę współczesną.

Pod tym samym adresem, tak jak poprzednio, będzie działało przedszkole.

Termin zakończenia inwestycji to przełom lipca i sierpnia tego roku. Udostępnienie obiektu docelowym użytkownikom i rozpoczęcie działalności przedszkola planowane jest we wrześniu 2020 r. Koszt remontu przy ul. Jagiellońskiej 28 to 31,5 mln zł.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne