wtorek, 23 lipca, 2024

Sprzątanie Pragi, spacery i ostatni prom. Zapowiedź weekendu

Udostępnij

Znaleźliśmy i opisaliśmy najciekawsze wydarzenia, które w najbliższy weekend odbędą się na Pradze-Północ. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji.

Posprzątaj Pragę-Północ

W sobotę urząd dzielnicy organizuje spotkanie z cyklu #EkoJesień. Tym razem uczestnicy będą sprzątali wiślany brzeg Pragi. – Spotykamy się o godz. 10 na Plaży Rusałka. Worki i rękawice będą czekały na wszystkich chętnych – zapowiadają organizatorzy.

Śmieci porozrzucane wokół pojemnika przy rondzie Starzyńskiego na Pradze-Północ.

Nocny spis

Sobotnia noc na Pradze będzie wyjątkowa. W urzędzie dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego, w godz. 9-22, mieszkańcy będą mogli wziąć udział w Nocy Spisowej. Warto pamiętać, że spisać się, w Narodowym Spisie Powszechnym, musimy się do 30 września br. Najprościej zrobić to przez internet, ale można też skorzystać z pomocy urzędników.

Na spacer po Pradze

W sobotę i w niedzielę, podczas spaceru organizowanego przez Galerię Wileńską, o niezwykle barwnych życiorysach ludzi Pragi będzie opowiadał Leszek Kaźmierczak, czyli warszawski raper Eldo. – Od Szmula Zbytkowera, w którego „kieszeni” siedział sam król, przez władcę praskiego handlu Manasa Rybę do małżeństwa Jana i Antoniny Żabińskich, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwo ratowali ludzi w trakcie II wojny światowej – zachęcają organizatorzy. Spacerów rozpoczną się o godz. 14:45 spod głównego wejścia do Galerii. Wycieczka nie powinna potrwać dłużej niż 1,5 godz.

Jeden z wakacyjnych spacerów organizowanych przez Galerię Wileńską.

Miejska dżungla przy Jagiellońskiej

W niedzielę Teatr Katarynka wspólnie z Hulakula zapraszają na przedstawienie „W miejskiej dżungli”. – Dzieci m.in. zobaczą w akcji strażaków, nauczą się zasad ruchu drogowego oraz poznają działanie numeru alarmowego 112 – mówią organizatorzy. Bezpłatne wejściówki dla dzieci są dostępne na stronie internetowej Hulakula. Przedstawienie odbędzie się o godz. 11, w Hulakula przy ul. Jagiellońskiej 82B.

W weekend, ostatni raz w tym sezonie, na Pradze pojawi się zabytkowa linia autobusowa 100, której trasa wiedzie m.in. przez al. Solidarności i ul. Targową. Po raz ostatni też będziemy mieli okazję skorzystać z przeprawy promowej, która łączy wiślne brzegi Pragi i Śródmieścia.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne