wtorek, 18 czerwca, 2024

Warszawa w kwiatach. Mieszkańcy Pragi znów wyróżnieni

Udostępnij

Poznaliśmy zwycięzców 36. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”, właścicieli najpiękniejszych warszawskich ogrodów i balkonów. Wśród wyróżnionych są również prażanie.

Ogrodnictwo, ekologia i integracja międzypokoleniowa to trendy, wokół których zbudowany jest konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Jego historia sięga czasów przedwojennych, kiedy konkurs zapoczątkował prezydent Stefan Starzyński, a później lat 70., kiedy wydarzenie zostało wskrzeszone. Przez lata „Warszawa w kwiatach i zieleni” ewoluowała, żeby stać się największym tego typu konkursem w Polsce. Jedno się nie zmieniło – cały czas kluczowe jest to, że do rywalizacji może stanąć każdy, kto ma ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. Inicjatywa wspiera aktywność lokalną mieszkańców i tworzy nowoczesną tożsamość Warszawy.

Nagroda Prezydenta Warszawy trafiła na Pragę

W 36. edycji konkursu wzięło udział prawie 400 uczestników. Spośród wszystkich zgłoszeń jury wyłoniło laureatów w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma i sąsiedzi. Jak co roku przyznano też Nagrody im. Stefana Starzyńskiego. Wyróżnienia w sześciu kategoriach przyznał także Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Dodatkowo, za szczególne zasługi na rzecz konkursu i krzewienia jego idei TPW przyznało Nagrodę Specjalną Warszawską.

Wśród wszystkich wyróżnionych, których można zobaczyć tutaj, znaleźli się też mieszkańcy Pragi. W kategorii „Balkony, loggie i okna” nagroda trafiła m.in. do Norberta Gałka z ul. Strzeleckiej, a w kategorii „Osiedla mieszkaniowe” nagrodę otrzymała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rzemiosło” za ukwiecenie podwórza budynku przy ul. Białostockiej. Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Człowiek” trafiła do rąk Katarzyny Dubiel z ul. Wileńskiej.

Warto zaznaczyć, że prażanie tradycyjnie już wiodą prym w konkursie. W ostatnich edycjach również zdobywali nagrody, pisaliśmy o tym tutaj Warszawa w kwiatach. Prażanie znów na podium i tutaj Warszawa w kwiatach. Dwa miejsca dla Pragi.

Organizatorem konkursu jest Miasto Stołeczne Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy.

Fot. Rafał Krupa

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne