poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Wiedza, sport, a przede wszystkim zabawa. To wszystko w urzędzie

Takiego wydarzenia w naszej dzielnicy jeszcze nie było. W najbliższą sobotę burmistrzowie Pragi postanowili zaprosić mieszkańców na… domówkę! Impreza odbędzie się na parkingu urzędu dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15.

Główną ideą wydarzenia jest upowszechnianie sportu i przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem aktywności fizycznej oraz wieku. – To event, który ma służyć przełamywaniu barier oraz integracji międzypokoleniowej – tłumaczy Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz i pomysłodawca domówki. – Imprezą chcemy zachęcać do nieustannego dbania o swoją aktywność, jak również zainspirować do odnalezienia i rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku.

W programie:

Od godz. 12, na terenie parkingu zostanie zorganizowana strefa sportów miejskich oraz strefa wiedzy i warsztatu. Najmłodsi będą mogli nauczyć się jeździć deskorolką po rampie, zagrać w fińskie kręgle, bule i wiele innych gier, znanych zazwyczaj tylko z nazwy. W strefie wiedzy i warsztatu odbędą się zajęcia z pierwszej pomocy, zabawy wzmacniające koncentracje i pobudzające ciekawość poznawczą, np. jaki to smak? czy test na kosmonautę.

W tym czasie odbędzie się gra miejska, której tematem przewodnim będzie Praga lat 90-tych. Finał gry przewidziano na godz. 15.30

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby nauczyć się tańczyć – specjalny, przyspieszony kurs przygotował wiceburmistrz Kacprzak. Kurs na parkingu urzędu startuje o godz. 16.

O godz. 17 rozpocznie się potańcówka międzypokoleniowa z DJ-ami młodego i starszego pokolenia (70+). Zagrają DJ Eklektik i DJ Homer oraz DJ Janeczka + DJ Roman.

Nie zabraknie foodtracków, strefy leżakowania oraz malowania buziek dla najmłodszych i dużych mydlanych baniek. Dla gości będzie też dostępna specjalna strefa chillu Radia Eska.

Przegląd Praski jest patronem medialnym wydarzenia.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości