wtorek, 18 czerwca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 15-16 kwietnia 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

15 kwietnia 2023 r. (sobota)
Od pocarskich koszar przez Toledo do cmentarza cholerycznego
Zbiórka: ul. 11 Listopada 68, godz. 11.00

Ulica 11 Listopada znana była głównie z konduktów pogrzebowych, zmierzających nią na cmentarz bródnowski lub żydowski, i ze znajdujących się tu koszar kozaków oraz z mniej znanych koszar rosyjskiej piechoty i magazynów rosyjskiej intendentury wojskowej. Prześledzimy losy dawnej granicy między Nową Pragą a terenem rosyjskich koszar, a potem przez miejsce, w którym znajdowało się więzienie karno-śledcze zwane Toledo, udamy się na legendarny cmentarz choleryczny.

Koszary wojskowe przy ul. 11 Listopada na Pradze-Północ w Warszawie. Fot. KC/Przegladpraski.pl

15 kwietnia 2023 r. (sobota)
Potańcówka pałacowa
Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 19.00

Pałacyk Konopackiego przy ul. Strzeleckiej. Siedziba Domu Kultury Praga.

Zapraszamy na Potańcówkę pałacową, podczas której zagrają uczestnicy warsztatów razem ze swoją prowadzącą Paulą Kinaszewską oraz zespołem Wowakin. Dołączy też grupa śpiewu białego prowadzona przez Agatę Harz.

Bilety: 15 zł na biletyna.pl

16 kwietnia 2023 r. (niedziela)
Praska wyprzedaż garażowa
Miejsce: Bazar Różyckiego, godz. 11.00-17.00

na zdjęciu ludzie i namiot
Praska wyprzedaż garażowa. Fot. FB/Dariusz Kacprzak – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ.

Zapraszamy na pierwszą w tym roku wyprzedaż garażową na Różycu. Wstęp na garażówki zarówno dla sprzedających jak i kupujących jest darmowy. – Koniecznie wpadajcie się wystawić oraz przyjdźcie się obkupić – zachęcają organizatorzy. – Zapraszamy wejściem na Bazar od ulicy Targowej 54, obok Muzeum Warszawskiej Pragi.

16 kwietnia 2023 r. (niedziela)
Warsztaty z budowy budek lęgowych dla ptaków
Miejsce: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 12.00-14.00

Czyszczenie budek lęgowych dla ptaków.

Jak pomóc ptakom w naszych ogrodach? Sezon lęgowy w pełni, Fundacja KIM zaprasza więc do wspólnego budowania budek lęgowych podczas bezpłatnych warsztatów. Porozmawiamy o tym, jakie gatunki ptaków możemy spotkać w warszawskich ogrodach i gdzie powiesić zbudowaną budkę, aby nasi skrzydlaci podopieczni byli w niej bezpieczni. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, zapisy pod nr tel. 606 225 863.

16 kwietnia 2023 r. (niedziela)
Dźwiękoterapia – godziny łagodności w kwietniu
Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 16.00

zajecia
Zajęcia z dźwiękoterapii dla dorosłych w Domu Kultury Praga.

Celem łagodnych zajęć relaksacyjnych z dźwiękiem mis, dzwonów i gongów jest stworzenie bezpiecznej atmosfery pracy ze świadomością ciała, oddechu, emocji oraz budowanie otwartości i empatii. Zajęcia pozwolą uczestnikom odnowić kontakt ze swoim ciałem, przywrócić poczucie wewnętrznej harmonii, spójności i zrozumienia swoich emocji, uwolnienia od napięć. Podczas zajęć instruktor będzie stosować łagodne formy pracy z oddechem i relaksacją dopasowane do indywidualnych możliwości uczestników oraz zachęci do rozmów o emocjach wywołanych przez doświadczenie dźwięku.

Prowadzenie: Asia Romaniuk. Wstęp 30 zł, zapisy na strefazajec.pl

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne