niedziela, 14 lipca, 2024

Wydarzenia na Pradze. Weekend 3-4 czerwca 2023 r.

Udostępnij

Co wydarzy się w najbliższy weekend na Pradze? Przedstawiamy najciekawsze imprezy kulturalne, wydarzenia sportowe i inicjatywy społeczne przygotowane dla mieszkańców dzielnicy. Koncerty, spacery z przewodnikiem i wystawy. W sobotę i niedzielę na Pradze-Północ nie zabraknie atrakcji.

3 czerwca 2023 r. (sobota)

Spacer #DzielnicaWisła – Mój przyjaciel znad Wisły

– W tę sobotę zapraszamy na rodzinny spacer przyrodniczy z naszą edukatorką Livią. Tego dnia porozmawiamy o gatunkach zwierząt charakterystycznych dla doliny środkowej Wisły i otoczenia Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Zwyczajowo w niespiesznej i przyjaznej atmosferze spędzimy razem czas na edukacji i zabawie – zachęcają organizatorzy i dodają, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wykład obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmujemy do wyczerpania miejsc – zapowiadają.

Jak się zapisać?

Wyślij zgłoszenie na adres zapisykamien@zzw.waw.pl zawierające: imię i nazwisko, numer telefonu, zgodę na Przetwarzanie Danych Osobowych

Zbiórka: Pawilon Edukacyjny Kamień, godz. 10.00-11.30

Joga w plenerze na Placu Konesera

Czujesz, że potrzebujesz relaksu? Twoje ciało, umysł i duch nie współgrają ze sobą?

Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwsze, bezpłatne zajęcia jogi w Koneserze. Godzinne spotkanie z jogą skierowane jest zarówno do osób zaawansowanych jak i początkujących. Podczas zajęć skupimy się na wzmocnieniu naszego organizmu, poznamy podstawowe pozycje i sekwencje jogi – nie zabraknie relaksu, ćwiczeń z oddechem i elementów medytacyjnych.

Miejsce: Plac Konesera, godz. 11.00

Lato w Centrum Praskim Koneser. Fot. Koneser

Targi dla Zwierzaków!

Zapraszamy na kolejną edycję Targów dla Zwierzaków! Spotykamy się w Centrum Praskie Koneser już 3 czerwca!

To wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników zwierzaków, ale skupiamy się na asortymencie dla psów i kotów. Na targach znajdziecie niszowe marki, polskie produkty i zagraniczne perełki. Na co dzień nie dostępne w dużych sklepach, jedyne w swoim rodzaju.

Nie zabraknie:

  • najlepszej karmy i smakołyków,
  • zabawek,
  • szelek, smyczy,
  • ubranek,
  • legowisk,
  • akcesoriów,
  • suplementów,
  • porad,
  • i innych niespodzianek!

Więcej informacji wkrótce! Wstęp dla gości bezpłatny! Zapraszamy ze swoimi pupilami.

Miejsce: Centrum Praskie Koneser, godz. 11.00-18.00

Spacer PoWarszawsku dla młodszych i nieco starszych

Tym razem wyruszymy trasą praskich aniołków, murali oraz… zabaw i zwierzaków! Zobaczymy aniołki Marka Sułka, piękne warszawskie murale, dawny wybieg dla misiów, a także miejsce, gdzie kiedyś był największy warszawski lunapark z ogromną górską kolejką!

Na zakończenie naszej niezwykłej przygody zrobimy sobie wspólne zdjęcie z Praskim Urwisem, którego poznacie już na początku naszej wycieczki.

Zabierz swoje dzieci, wnuki, rodzeństwo i wszystkie maluchy, którym chcesz sprawić niezapomniany Dzień Dziecka! Chodźmy razem pospacerować!

Przewodnikami będą Łukasz Ostoja-Kasprzycki (założyciel i prowadzący projekt PoWarszawsku) i Ładne Bebe.

Zbiórka: pod Giga Aniołem Urwisem, godz. 12.00

Spacer tropem praskich murali

Tym razem na spacer po Pradze-Północ zabierze uczestników Tomek Kaczor – fotograf, edukator i animator kultury. Artysta przybliży spacerowiczom sztukę miejską tej części miasta czyli m.in. słynne praskie murale. Te najbardziej znane to m.in. odwrócony Praski Grajek z panoramą lewobrzeżnej Warszawy na budynku przy ul. Wrzesińskiej 6 czy Warszawski Fight Club na ścianie kamienicy przy ul. Środkowej 17, który powstał podczas festiwalu Street Art Doping 2015, a jego autorem jest Irlandczyk Conor Harrington. Będzie to spacer z elementami pleneru fotograficznego, więc warto zabrać ze sobą aparat.

Zbiórka: przed wejściem do Galerii Wileńskiej, godz. 13.45

4 czerwca 2023 r. (niedziela)

Dzień Dziecka na pływalni

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-18 lat na imprezę z okazji Dnia Dziecka.

– W tym dniu przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które pozwolą Wam ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas na terenie naszego obiektu. W programie m.in. dmuchane tory przeszkód, zjeżdżalnia, aerobik w wodzie dla dzieci i dorosłych, mini siatkówka, koszykówka i piłka wodna – zapowiadają organizatorzy.

Wstęp dla dzieci oraz ich rodziców jest bezpłatny, a jedynym ograniczeniem jest limit osób obowiązujący na basenie zgodnie z Regulaminem.

Miejsce: Pływalnia DOSiR, ul. Jagiellońska 7, godz. 10.00-20.00

Teatr Baj czyta dzieciom!

Teatr Baj i Centrum Praskie Koneser w ramach obchodów Dnia Dziecka, serdecznie zapraszają dzieci wraz z opiekunami do odwiedzenia sceny pod kominem w niedzielę o godzinie 11:00.

Przed południem w warszawskim Koneserze odbędzie się wydarzenie pt.: Teatr Baj czyta dzieciom „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”. Fragment książki Leszka Kołakowskiego przeczyta Aneta Płuszka, aktorka Teatru Baj. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

– Zapraszamy na ciekawe spotkanie z historią nosorożca bogatego w pechowe zdarzenia, ale również możliwość przygotowania się do jego rozweselenia podczas spektakli zaplanowanych na scenie Teatru Baj, w dniach 7 – 13 czerwca 2023 – zachęcają organizatorzy.

Miejsce: Plac Koneser, godz. 11.00

Dzień Sąsiada w Śliwce

Będzie coś smacznego, dobra muzyka, a najważniejsze – wyśmienite towarzystwo sąsiadów.

Będzie coś dla małych i dużych. Będzie smacznie, będzie okazja do rozmów sąsiedzkich i słuchania ładnej muzyki. Będzie też nasz urodzinowy tort, bo właśnie w ten weekend będziemy świętować nasze drugie urodziny. Będzie Was cudownie zobaczyć, bo to dzięki Wam jesteśmy – zachęcają organizatorzy.

Zobaczmy się w Śliwce!

Miejsce: MAL Śliwka, ul. Gersona 16, godz. 15.00

Broadway w Pałacyku Koncert chóru D-Tonacja.

Chór D-Tonacja zaprasza na koncert o tematyce musicalowej. W programie nie zabraknie piosenek z takich estradowych hitów jak: Koty, Skrzypek na Dachu, Grease czy Upiór w Operze. Na fortepianie zespołowi towarzyszyć będzie Marek Wolniewicz.

Miejsce: Pałacyk Konopackiego, godz. 16.00-18.00

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne