wtorek, 21 maja, 2024

Zima w Mieście na Pradze

Udostępnij

Akcja „Zima w Mieście” odbędzie w pierwszej połowie stycznia 2021 r. Miasto, mimo pandemii, ma zapewnić opiekę i zajęcia dla najmłodszych uczniów. Sprawdziliśmy, które placówki na Pradze-Północ wezmą udział w akcji.

– Tegoroczną akcję przeprowadzimy w 90 placówkach. Zajęcia będą prowadzone w 12-osobowych grupach, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na maksimum bezpieczeństwa – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. Ferie zimowe odbędą się w dniach 4-15 stycznia 2021 r.

Jak się zapisać do akcji Zima w Mieście

Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 potrwają do 11 grudnia (do godziny 00.00). Zapisywać się można pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem.

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu podstawowych informacji i wyborze turnusów należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z dwóch tygodniowych turnusów (które trwają od poniedziałku do piątku). Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 16 grudnia o godzinie 12.00.

Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.

Feryjne Placówki Edukacyjne na Pradze-Północ

Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe w Warszawie.

Na Pradze-Północ placówki, które zorganizują akcję w dzielnicy to: Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego przy ul. Brechta 8 i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. przy ul. Kawęczyńskiej 2.

W tym roku oferta dzielnicy, jak też całego miasta, jest skromna. W akcji Zima w Mieście nie wezmą udziału Biblioteka Publiczna i Dom Kultury Praga, przynajmniej nie w takiej formie jaką znamy z poprzednich lat. Urzędnicy pracują jeszcze nad ofertą Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Ogrodu Jordanowskiego.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas ferii.

Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii

Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest priorytetem, dlatego grupy będą liczyły 12 uczniów, a program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi.

Koordynatorzy akcji Zima w Mieście na Pradze-Północ

Dzielnicowymi koordynatorami akcji Zima w Mieście 2021 są: Beata Kobylińska z Wydziału Sportu (tel. 22 443 81 39, e-mail: bkobylinska@um.warszawa.pl) i Judyta Błażejczak z Wydziału Oświaty (tel. 22 443 79 83, e-mail: jblazejczyk@um.warszawa.pl).

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne