niedziela, 14 kwietnia, 2024

Modernizacja szkoły i plac zabaw. Nowe inwestycje Pragi

Praga-Północ będzie bogatsza o 3 mln zł. Władze dzielnicy przekonały warszawskich radnych do zwiększenia budżetu w nowym roku. Decyzja zapadła podczas ostatniej sesji Rady Warszawy.

Najwięcej z tej kwoty, bo aż 2,3 mln zł, pochłonie modernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy przy ul. Burdzińskiego. Niespełna 300 tys. zostanie przeznaczonych na modernizacje placu zabaw i górki w VII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej. – To potrzebna inwestycja – przekonuje Kamil Ciepieńko, praski radny. – Plac zabaw dla dzieci jest w opłakanym stanie, o te środki walczyliśmy od lat. W końcu się udało.

Pozostała kwota, ok. 0,4 mln zł, zostanie wydana na naprawę pionów kanalizacyjnych w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego.

– To nie wszystko, musimy jeszcze powalczyć o środki, które są nam niezbędne do działania, a o które postulowałem do Rady Warszawy – mówi wiceburmistrz Pragi-Północ, Dariusz Kacprzak. To m.in. remont przedszkola przy ul. Strzeleckiej 16, remont liceum im. J. Piłsudskiego przy ul. Kowelskiej, oraz budowa hali sportowej przy szkole podstawowej im. Króla S. Batorego przy ul. Białostockiej 10/18.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości