wtorek, 18 czerwca, 2024

Na Pradze kultura kwitnie w najlepsze [ZDJĘCIA]

Udostępnij

Już po raz trzeci mieszkańcy, dla których miejskie ogrodnictwo to pasja, pielili i sadzili swoje ulubione warzywa, owoce i kwiaty w Praskim Ogródku Sąsiedzkim przy al. Solidarności.

Pogoda nie zawiodła i w sobotnie popołudnie na tyłach pizzerii w al. Solidarności 55 zebrało się kilkadziesiąt osób. Przy wsparciu pracowników Domu Kultury Praga, organizatora ogródka, porządkowali grządki i sadzili rośliny. Nie zabrakło muzyki, ciepłej kawy i herbaty. Mieszkańcy wymieniali się nie tylko własnymi doświadczeniami w miejskich uprawach, ale też sadzonkami wyhodowanymi w domu.

W czasie sadzenie nie zabrakło też radnych dzielnicy. Własną grządkę otrzymało Stowarzyszenie Kocham Pragę, na której radni klub; Jacek Wachowicz, Adriana Jara i Kamil Ciepieńko posadzili m.in. truskawki i pomidory. – Łatwo jest debatować na temat zieleni i przekonywać się o tym jak ważną rolę pełnią rośliny w mieście. Trudniej zakasać rękawy i wziąć się do pracy – mówi radny Ciepieńko, który m.in. przyniósł własne sadzonki pomidorów.

– Od dwóch lat lokalna społeczność pielęgnuje swój mały kawałek zieleni – hoduje ulubione warzywa i owoce, sadzi kwiaty. Teren ogródka to także miejsce spotkań mieszkańców Pragi, sąsiedzkiej integracji – przekonują pracownicy praskiego domu kultury.

Jeśli ktoś z Was choć raz marzył o własnych warzywach czy ziołach, to najbliższy czas jest idealny, aby na domowym parapecie czy balkonie stworzyć domowy warzywnik. Nie trzeba być ekspertem, wystarczą chęć i trochę wiedzy, którą znajdziecie tutaj Domowy warzywnik

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne