wtorek, 21 maja, 2024

Nagroda burmistrza dla wytrwałych

Udostępnij

Maraton Warszawski wraca do swoich historycznych korzeni, czyli na prawy brzeg Wisły. Praga Północ jest jedną z sześciu dzielnic, przez którą w niedziele pobiegną maratończycy.

Władze dzielnicy postanowiły zaangażować się w organizację dopingu dla biegaczy, szczególnie, że Praga będzie ostatnim, a zarazem najtrudniejszym odcinkiem.

– Na praskiej trasie pojawią się bębniarze i artyści – mówi Dariusz Kacprzak, wiceburmistrz Pragi-Północ. – Nie zabraknie też lokalnych akcentów m.in. koncertu kapeli warszawskiej.

Dzielnica największe atrakcję zaplanowała przy ul. Ratuszowej w okolicach zoo. Biegaczom będzie przygrywać Warszawska Kapela Zdzisława Patera z Chmielnej. Wystąpią też artyści teatru AKT oraz bębniarze. Wszystko rozpocznie o godz. 10.45 i potrwa do godz. 15.15.

Jak dodaje Kacprzak atrakcji nie zabraknie na całym 5-kilometrowym odcinku. – Zorganizowaliśmy konkurs o nagrodę Burmistrza Dzielnicy dla najlepiej dopingujących grup z północnopraskich szkół podstawowych.

Mieszkańcy będą też mogli wziąć udział w „Biegu z Miśkami”, który odbędzie się w Parku Praskim o godz. 11.30

To nie wszystko. Władze dzielnicy w porozumieniu z organizatorami Maratonu Warszawskiego przygotowały specjalne nagrody dla uczestników biegu.

– Ponieważ jesteśmy gospodarzami odcinka, postrzeganego, jako najtrudniejszy, a zarazem najbardziej widowiskowy, postanowiliśmy szczególnie wyróżnić tych, którzy pokonają go najszybciej – mówi Kamil Ciepieńko, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu na Pradze-Północ. – Wszyscy, którzy w swoim życiu ukończyli maraton byli zgodni: na ostatniej prostej liczy się charakter i hart ducha, a te cechy doskonale wpisują się w klimat warszawskiej Pragi.

Przeczytaj teżhttps://przegladpraski.pl/zobacz-ktorymi-ulicami-pobiegna-maratonczycy-na-pradze/

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne