sobota, 9 grudnia, 2023

Praskie spotkanie z Rotmistrzem Witoldem Pileckim

W najbliższy czwartek, w urzędzie dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego, odbędzie się spotkanie z Tadeuszem Płużańskim zatytułowane: Dlaczego zginął rtm. Pilecki? To kolejne z cyklu „Praskich spotkań z historią”.

Jeszcze kilka lat temu nazwisko Pileckiego było dla większości Polaków obce. Dziś, dzięki niezależnym historykom i zwykłym ludziom, którzy noszą w sobie potrzebę krzewienia patriotyzmu, wraca pamięć o jednym z największych bohaterów świata. Tak należy powiedzieć o człowieku, który postanowił sam, na ochotnika, przedostać się do obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie stworzył ruch oporu i zbierał informację dla zachodnich wywiadów.

W praskim cyklu, Tadeusz M. Płużański, historyk, prezes Fundacji Łączka i syn bliskiego współpracownika Rotmistrza poprowadzi wykład na temat Witolda Pileckiego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 lipca o godz. 19 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie KoLiber i Dom Kultury Praga. Spotkaniu patronuje burmistrz dzielnicy Paweł Lisiecki.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości