poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Sprawdź co wydarzy się w lutym w Domu Kultury Praga

Udostępnij

Warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży z pieczenia pączków i faworków, pokaz naukowy o ekspedycji na Marsa i Bal Przebierańców dla najmłodszych. To tylko część atrakcji, które w lutym czekają w Domu Kultury Praga.

Program Domu Kultury Praga w lutym:

4 lutego, niedziela, godz.12.30,
PRASKIE JASEŁKA 2018
Uczniowie praskich szkół podstawowych zaprezentują się w Praskich Jasełkach.
O godz. 12.30 w Bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej 53 odbędzie się widowisko bożonarodzeniowe Święta, Święta, czas kolędowania w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 30.
wstęp wolny

6 lutego 2018, wtorek, godz. 17:00-18:30
BAL PRZEBIERAŃCÓW DLA DZIECI
Tańce, korowody, animacje, zabawy i konkursy z nagrodami.
Najmłodsi zostaną porwani do baśniowego świata w głąb mórz i oceanów. Zabierze je tam Baśniowy Okręt z wesołym marynarzem Sztormikiem i Wróżką Różowych Róż. A ponieważ jest to bal przebierańców – pomysłowy strój jest wymogiem absolutnie koniecznym. Choćby z koroną 😉
– sala koncertowa w DK Praga
wstęp wolny – wejściówki

8 lutego 2018, czwartek,
I gr. 17:00-18:00, (dzieci) II gr. 18:30-19:30 (młodzież)
WARSZTATY KULINARNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
DK Praga w Tłusty Czwartek zaprasza na ucztę, poprzedzoną warsztatami smażenia „prawdziwych” pączków z „żywego” ciasta i faworków. Najmłodsi poznają tradycyjne receptury i techniki domowego wytwarzania tych pyszności. A później będą je jeść…
– Otwarta Kuchnia – Przyjaźnik
udział bezpłatny – zapisy online www.dkpraga.pl

9 lutego, piątek, godz. 19:00
370 URODZINY PRAGI
Czesław Śpiewa – Solo ACT
Z okazji Urodzin Pragi zapraszamy na koncert Czesława Mozila – mieszkańca naszej dzielnicy. Czesław śpiewa Solo Act to muzyczny stand-up.
Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? I w końcu – co to znaczy mieszkać na Pradze?
– sala koncertowa DK Praga
wstęp bezpłatny – wejściówki

10 lutego, sobota
SOBOTA W DOMU COOL…TURY
godz. 10:00-14:00

WARSZTATY KRAWIECKIE
Poduszki, poszewki. Przygoda z szyciem dla początkujących.
Tym razem uczestniczki pod okiem instruktorki z Warszawa Szyje pokażą jak twórczo podejść do tematu poszewki z zamkiem i aplikacjami. Materiał po stronie uczestników.
koszt: 50 zł, wpłata do 7 lutego
zapisy: online przez www.dkpraga.pl

godz. 12:00-13:00
POKAZ NAUKOWY NUD
Ekspedycja na Marsa
Rodzinny pokaz naukowy Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego, dla dzieci od 7 do 12 lat poświęcony przygotowaniom do wyprawy na Marsa – czwartą według oddalenia od Słońca planetę Układu Słonecznego.
Pokaz prowadzony jest przez naukowców i entuzjastów tematu, z wykorzystaniem multimediów.
– sala koncertowa DK Praga
udział bezpłatny – zapisy online przez www.dkpraga.pl

18 lutego, niedziela, godz.12:00
MUZYCZNA NIEDZIELA
Nietypowe duety: saksofon i akordeon
Cykl bezpłatnych koncertów rodzinnych przeznaczonych dla dzieci, ich opiekunów i bliskich. Tu wspólnie i rodzinnie słuchamy muzyki, zapoznajemy się z utworami z różnych epok, stylów i rejonów świata.
Dzieci mają okazję zobaczyć z bliska i poznać instrumenty muzyczne. Tym razem posłuchamy zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej w wykonaniu akordeonisty i saksofonisty.
prowadzenie – Ewa Jurkiewicz
– sala koncertowa DK Praga
wstęp wolny

20 lutego, wtorek, godz. 18.00
Praskie Spotkania z Gwiazdą
Ponad 15-letni cykl ponad spotkań z najwybitniejszymi artystami polskich scen teatru, opery, estrady i kabaretu, podróżnikami, sportowcami, osobowościami ze świata kultury i mediów. Do tej pory DK Praga gościł prawie 200 osób, m.in. Gustawa Holoubka, Ninę Andrycz, Jerzego Stuhra, Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Stanisławę Celińską.
Spotkania mają charakter otwartej rozmowy z udziałem publiczności.
Prowadzenie: Radosław Mróz – dziennikarz radiowy i telewizyjny.
– sala koncertowa DK Praga
wstęp wolny

24 lutego, sobota, godz. 10.00-13.00
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE PSTRYK
Warszawa w czerni i bieli
Kolor zadomowił się w fotografii na dobre w II połowie ubiegłego stulecia. Zachłysnęliśmy się nim na dobre i trochę zapomnieliśmy o tym, iż korzenie fotografii są czarno-białe…Na szczęście fotografia monochromatyczna wraca do łask. Podczas lutowego spotkania spróbujemy swoich sił w ulicznej fotografii czarno-białej. Przekonamy się czy fotoreportaż najlepiej wychodzi zoomem czy obiektywem stałoogniskowym. Porozmawiamy o tym, jak wykorzystać dostępny sprzęt i skupić się na uchwyceniu momentu…
Prowadzenie: Jarosław Deluga-Góra – fotoreporter i dziennikarz
zbiórka: wejście do Hali Mirowskiej (od ul. Jana Pawła II)
udział bezpłatny

Więcej informacji: Dom Kultury Praga, ul. Sawinkowa 2, tel. 22 618 41 51

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne